63 - 49

09/03/2024 19:30 Commercial League D 23/24 14 40'

Openbet1214251263
Ravago12982049

Ένα σχετικά εύκολο βράδυ είχε η ομάδα της OPENBET απέναντι στην ομάδα της RAVAGO κερδίζοντας με 63-49. Η OPENBET με ρεκόρ 7-5 συνεχίζει να κυνηγάει με αξιώσεις την είσοδο στην τετράδα με την RAVAGO να μην καταφέρνει να πάρει το δεύτερο σερί ροζ φύλλο αγώνα με το ρεκόρ της να πέφτει στο 1-11.

Νευρικά και άστοχα ξεκίνησαν τον αγώνα και οι δύο ομάδες με το 4-1 του πενταλέπτου να το αποδεικνύει. Σταδιακά όμως βρήκανε ρυθμό και ευστοχία για την ισοπαλία στο δεκάλεπτο με 12-12.

Η OPENBET άρχισε να ανεβάζει την ένταση και την ενέργεια της στο δεύτερο δεκάλεπτο και στις δύο πλευρές του γηπέδου. Η άμυνα της έκανε καταπληκτική δουλειά απέναντι στα ατού της RAVAGO, όμως η αστοχία της δεν της επέτρεψε να πάρει καλύτερη διαφορά από το +5 (14-9 και 26-21 συνολικά).

Η τρίτη περίοδος όμως ήταν η πλέον καθοριστική με την OPENBET να αποκτά καλό ρυθμό στην επίθεση, η μπάλα να κυκλοφοράει καλύτερα και με το επιμέρους 25-8 να κλειδώνει οριστικά τη νίκη (51-29).

Η RAVAGO δεν τα παράτησε, έβγαλε αντίδραση, ανέβασε την επιθετική της παρουσία όμως δεν είχε προφανώς χρόνο για να κάνει κάτι παραπάνω από το απλά να μειώσει τη διαφορά με το τελικό 63-49 να έρχεται δίκαια.

Γκανάτσιος, Νιαρχάκος και Πατσουράκης οι καλύτεροι των νικητών, ο Βασιλακόπουλος αν και από τη μεριά των ηττημένων ο καλύτερος του αγώνα με 37 πόντους!

Σημείωση: Λόγω τεχνικής δυσλειτουργείας δεν κατάστει δυνατό το ανέβασμα της βιντεοσκόπησης του αγώνα στο Youtube.