Openbet vs Stanley

41 - 53

02/02/2024 20:30 Commercial League D 23/24 10 40'

Πολύ μεγάλη νίκη πέτυχε η ομάδα της OPENBET με 53-41 επί της ομάδας της THE STANLEY HOTEL και με ρεκόρ 5-2 βλέπει με μεγαλύτερη αισιοδοξία την πορεία της στην Commercial League D. Η THE STANLEY HOTEL από την άλλη με ρεκόρ 1-5 βλέπει την είσοδο της στην 4άδα να δυσκολεύει αρκετά.

Από ένα δεκάλεπτο είχαν στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες. Η THE STANLEY HOTEL μπήκε πολύ δυναμικά στον αγώνα, είχε τρομερή ενέργεια στην άμυνα της και με τα τρίποντα των Λυκοτραφίτη και Βαζούκη προηγήθηκε με 07-14. Το δεύτερο δεκάλεπτο άνηκε στην OPENBET. Μέχρι το δέκατο πέμπτο λεπτό η THE STANLEY HOTEL ήταν μπροστά με 11-18, όμως με αντεπίθεση διαρκείας, καλές άμυνες και καλή κυκλοφορία στην επίθεση έτρεξαν ένα επιμέρους 12-2 για το 23-20 του ημιχρόνου.

Η OPENBET συνέχισε το ίδιο δυνατά και στο δεύτερο ημίχρονο. Η άμυνα τους κυριαρχούσε, στην επίθεση η μπάλα κυκλοφορούσε με υπομονή και η διαφορά μεγάλωνε μέχρι το +12 (39-27).

Η THE STANLEY HOTEL προσπάθησε να μειώσει και να ξανά μπει στην διεκδίκηση του αγώνα, όμως η OPENBET με ψυχραιμία κράτησε τη διαφορά και πήρε την εύκολη σχετικά νίκη.

Φοβερός πλουραλισμός για την OPENBET με τους 10 από τους 11 παίκτες να σκοράρουν. Καλύτεροι οι Λάππας και Πατσουράκης. Ο Βαζούκης πρώτος σκόρερ του αγώνα με 19 πόντους.