05/03/2020 20:30 Commercial League B 19/20 8 40'

Oracle61610941
FrieslandCampina1411211460

Seven Sports Club
Agiou Athanasiou 58, Pallini 153 51, Greece

Στον Αγώνα της 8ης Αγωνιστικής της Commercial League B, μεταξύ της Oracle και της FrieslandCampina, οι τελευταίοι κατάφεραν και πήραν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 41-60.

Στην πρώτη περίοδο οι φιλοξενούμενοι μπήκανε πιο δυνατά στο παιχνίδι, που μετά από ομαδικές συνεργασίες βγάλανε εξαιρετικές φάσεις και τρίποντα που τους έδωσαν ώθηση μέχρι το τέλος της περιόδου που το σκορ ήταν 6-14.

Πιο συγκεντρωμένοι μπήκανε στο 2ο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι καθώς μείωσαν τη διαφορά παίζοντας καλύτερα και στις δύο πλευρές του παρκέ, κερδίζοντας και από ατομικές ενέργειες τα φάουλ ευστοχώντας στις βολές πήρανε το bonus και τελείωσαν το πρώτο ημίχρονο με σκορ 22-25.

Ξεκινώντας για το δεύτερο μισό οι δύο ομάδες μπήκανε εξίσου δυνατά με σκοπό να διαλύσει η μια την άλλη και αυτό φάνηκε από τις μάχες για κάθε κατοχή αλλά και στα ριμπάουντ με σκορ στα πρώτα 5 λεπτά να είναι 26-31. Στη συνέχεια η FrieslandCampina ανέβασε στροφές και έχτισε μια διαφορά όπου ξέφυγε με το σκορ της τρίτης περιόδου να είναι 32-46.

Με τους φιλοξενούμενους να διατηρούν τη διαφορά ασφαλείας και την Oracle να μένει χαμηλά επιθετικά δίχως να έχει λύσεις ο αγώνας έληξε με τελικό σκορ 41-60.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Παπαιωάννου Ευ. με 11(2) και ο Γκούσης με 10 πόντους, ενώ από τους φιλοξενούμενους διακριθέντες ήτανε ο Δέδες με 19(3) και ο Κουμεντάκης με 14 πόντους.

Διαιτητές: Ρηγόπουλος, Μπουλινάκης