44 - 66

28/02/2018 19:00 Commercial League 17/18 40'

OTE Cosmote 2121421644
Oracle1217181966

Στον Αγώνα μεταξύ του OTE COSMOTE 2 και της ORACLE, οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 44 – 66.

Στο 1ο Δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες ξεκίνησαν με άμυνα ζώνης 2 – 3, ενώ στο επιθετικό κομμάτι και οι δύο επέλεξαν σετ επιθέσεις και έψαξαν τις σωστές τελικές επιλογές αλλά οι φιλοξενούμενοι με 2 σερί τρίποντα πήραν προβάδισμα 6 πόντων, όμως οι αντίπαλοι τους αντέδρασαν άμεσα και το σκορ ήταν 6 – 8 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια ο ΟΤΕ άσκησε full press και με διαδοχικές άμυνες και αιφνιδιασμούς πέρασε μπροστά αλλά και η ORACLE έμεινε κοντά, με την περίοδο να κλείνει με σκορ 12 – 12.

Στο 2ο Δεκάλεπτο και πάλι το παιχνίδι σε αργό ρυθμό και οργανωμένες κυρίως επιθέσεις αλλά η ORACLE ευνοήθηκε από αυτό και παίρνοντας φωτιά από την γραμμή των 3 πόντων με 4 σερί τρίποντα πήρε διαφορά 3 κατοχών στα μισά της περιόδου. Στο υπόλοιπο της περιόδου οι άμυνες δυνάμωσαν και είχαν τον πρώτο λόγο, τα ποσοστά έπεσαν αλλά ο ΟΤΕ με buzzer beater τρίποντο έκλεισε το ημίχρονο με σκορ 26 – 29.

Στο 3ο και 4ο Δεκάλεπτο με το καλημέρα η ORACLE μπήκε με περισσότερη επιθετική συγκέντρωση και με 7 σερί πόντους του Γκούση Γ. στο ζωγραφιστό πήρε προβάδισμα 10 πόντων, με το αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων να μην αλλάζει στο υπόλοιπο του αγώνα, τους παίκτες του ΟΤΕ να συνεχίζουν να δείχνουν διάθεση αλλά να είναι εμφανές πως δεν βρέθηκαν στην καλύτερη αγωνιστική μέρα και τους παίκτες της ORACLE να συνεχίζουν να διατηρούν τον έλεγχο του παιχνιδιού καθώς και μια διαφορά ασφαλείας παίρνοντας τελικά την Νίκη.

Διαιτητές: Αργυρούδης, Αναστασόπουλος