15/12/2019 18:30 Commercial League A 19/20 6 40'

Chronotechnica Dinosaurs2019151165
Calin Group108211352

Κλειστό Γυμναστήριο Παλλήνης
Leof. Marathonos 7, Pallini 153 51, Greece

Για την έκτη αγωνιστική του Α’ ομίλου της Commercial League A η ομάδα της Οutdoorshop.gr υποδέχθηκε την ομάδα της CALIN GROUP. Οι γηπεδούχοι που πήραν απο την αρχή διαφορά +10 πήραν το ρόζ φύλλο με τελικό σκόρ 36-59 και παρέμειναν αήττητοι.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι ομάδες έπαιξαν ατομική άμυνα και οι γηπεδούχοι με πολυφωνία στην επίθεση πήραν προβάδισμα με 10 πόντους και το σκόρ στη λήξη της περιόδου ήταν 20-10.

Στην δεύτερη περίοδο η εικόνα των δύο ομάδων δεν άλλαξε. Οι φιλοξενούμενοι δυσκολεύτηκαν στο σκοράρισμα αντίθετα με τους γηπεδούχους που πέτυχαν 19 πόντους και συνέχισαν να ανεβάζουν τη διαφορά. Το πρώτο ημίχρονο έληξε με σκόρ 39-18.

Στο δεύτερο μέρος η απόδοση των γηπεδούχων έπεσε αλλά με το +21 του πρώτου μέρους δεν απειλήθηκαν παρά την μαχητικότητα των φιλοξενούμενων, που πάντως κατάφεραν να μαζέψουν τη διαφορά. Οι γηπεδούχοι πήραν το ρόζ φύλλο με τελικό σκόρ 65-52.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Μουρμούρης με 11 (1) και Τσουρλάκης με 10 ενώ απο τους φιλοξενούμενους ο Πέτσας με 18 (2) και ο Θεοδωράτος που έκανε double double με 10 πόντους & 10 ριμπάουντ.

Διαιτητές: Μακρης, Κούτσιος