55 - 77

19/02/2024 21:30 Shipping League C 23/24 7 40'

Sea Pioneer1516121255
Atlantic Bulk Carriers2117271277

Τα δόντια της έδειξε η ομάδα της ATLANTIC BULK CARRIERS κερδίζοντας με το εντυπωσιακό 55-77 την ομάδα της SEA PIONEER, πετυχαίνοντας μια από τις μεγάλες νίκες που απαιτούνται για την είσοδο της στην τετράδα της Shipping League C. Με ρεκόρ πλέον 3-5, αλλά κυρίως με εμφανίσεις σαν αυτή, διατηρεί τις ελπίδες της για κάτι καλό στη συνέχεια του πρωταθλήματος. Η SEA PIONEER υπέστη την δεύτερη της ήττα στο πρωτάθλημα και με ρεκόρ 5-2 βλέπει τις ελπίδες της για την κορυφή να λιγοστεύουν.

Η ATLANTIC BULK CARRIERS έπιασε πραγματικά απόδοση μεγάλης ομάδας.  Με καλή αμυντική λειτουργία αλλά κυρίως τρομερή επιθετική απόδοση με καλή κυκλοφορία και συνεργασίες καθήλωσε σε ρόλο θεατή την σπουδαία αντίπαλο της.  Στο ημίχρονο η διαφορά ήταν στους 7 πόντους (31-38), όμως στο τρίτο δεκάλεπτο η ATLANTIC BULK CARRIERS  πέτυχε 27 πόντους με πολύ όμορφο μπάσκετ, εκτοξεύοντας τη διαφορά στο +22 (43-65) κλειδώνοντας τη νίκη. Η SEA PIONEER δεν μπόρεσε να πιάσει τα συνήθη στάνταρ απόδοση της, είχε κακά ποσοστά σε τρίποντα και βολές, αλλά κυρίως δεν μπόρεσε να ματσάρει στην άμυνα της την ενέργεια της ATLANTIC BULK CARRIERS και μοιραία γνώρισε την δεύτερη της ήττα.

MVP του αγώνα ο συγκλονιστικός Τρούπης με 18 πόντους και 13 ριμπάουντ. Λάμπρου, Θεοδωρόπουλος. Γιαννακάκης και Πικάσης ακολούθησαν σε απόδοση. Φλίντρας και Στιβακτάκης οι καλύτεροι της SEA PIONEER.

Στιβακτάκης Νικόλαος του Γεωργίου (Παίκτης Sea Pioneer)

Τρούπης Μηνάς (Παίκτης Atlantic Bulk Carriers)