52 - 25

21/04/2024 18:30 Commercial Cup 23/24 2 40'

Spring Marine1213161152
Topcut Modiano210021125

Μία εύκολη νίκη πέτυχε η ομάδα της SPRING MARINE (Shipping League B) απέναντι στην ομάδα της TOPCUT MODIANO (Commercial League B) με 52-25, πανηγυρίζοντας έτσι την πρόκριση στη φάση των 8 του Commercial Cup B, όπου θα συναντήσει την ομάδα της INTRACOM. Το παιχνίδι δεν σηκώνει πολύ κριτική με τη διαφορά δυναμικότητας στο συγκεκριμένο παιχνίδι μεταξύ των δύο ομάδων να είναι μεγάλη και τους τυπικά γηπεδούχους να παίρνουν εύκολα τη νίκη.

Από τα πρώτα λεπτά του αγώνα η SPRING MARINE μπήκε πολύ δυνατά, με καλή κυκλοφορία και πιεστική άμυνα. Στο πεντάλεπτο το σκορ ήταν 8-0 και στο τέλος του δεκαλέπτου 12-2. Η πεισματάρα ομάδα της TOPCUT MODIANO, παρά τις απουσίες της, προσπάθησε να μείνει κοντά στο σκορ, έκανε ένα καλό δεύτερο δεκάλεπτο, όμως η SPRING MARINE ήταν μια ταχύτητα πιο γρήγορη και εύκολα κράταγε τη διαφορά (25-12 στο ημίχρονο).

Στο τρίτο δεκάλεπτο που πάτησαν και πάλι το γκάζι η ψαλίδα μεγάλωσε και άλλο (41-14) με το τελευταίο δεκάλεπτο να είναι τυπική διαδικασία με τους παίκτες των δύο ομάδων να χαίρονται τη συμμετοχή τους.

Σώρας, Σπύρου και Μυτιληναίος οι καλύτεροι των νικητών, Τόλιας και Ραφαήλ ξεχώρισαν για την TOPCUT MODIANO.