31/01/2024 22:00 Elite League 23/24 16 40'

Suits81411235
Βετεράνοι Άρη142091053

Μπαλόνι Γλυφάδας (Ακαδημία Άρη Γλυφάδας)
Αλ. Παναγούλη, Γλυφάδα 166 75

Στον Αγώνα της ένατης αγωνιστικής μεταξύ της ομάδα της SUITS και της ομάδα των ΒΕΤΑΡΑΝΩΝ ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 35-53. Έτσι οι ΒΕΤΕΡΑΝΕΟΙ ΑΡΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ανέβηκαν και άλλο βαθμολογικά με τη SUITS να ψάχνει την πρώτη της νίκη στην απαιτητική ELITE LEAGUE αλλά να δείχνει συνέχεια σημάδια βελτίωσης.

Με γρήγορο ρυθμό και πολύ πάθος για τη νίκη η ομάδα των SUITS προσπάθησαν να αιφνιδιάσουν τους έμπειρους αντιπάλους τους. Τα τρίποντα όμως των Βασιλάτο και Σπονδυλίδη έφεραν το σκορ στο 8-14.

Η ομάδα των SUITS συνέχισε να προσπαθεί να μείνει κοντά στο σκορ, ανέβασε την επιθετική της απόδοση, όμως ο Πομόνης από τους ΒΕΤΕΡΑΝΟΥΣ κυριάρχησε στην δεύτερη περίοδο με 10 πόντους για το 22-34.

Οι παίκτες της SUITS ανέβασαν ένταση, πίεσαν στην άμυνα και κέρδισαν το επιμέρους τρίτο δεκάλεπτο με 11-9 μειώνοντας σε 33-43, όμως κάνανε ένα κακό τελευταίο δεκάλεπτο, πέτυχαν μόνο 2 πόντους με τους ΒΕΤΕΡΑΝΟΥΣ να παίρνουν μια δίκαιη και εύκολη νίκη.

Κορυφαίος του αγώνα ο Πομόνης με 20 πόντους, Βασιλάτος και Σπονδυλίδης ακολούθησαν σε απόδοση. Χαρακτινιώτης και Ληξουργιώτης καλύτεροι για τους SUITS.