Suits vs Kaizen Gaming

42 - 65

20/12/2023 20:30 Elite League 23/24 6 40'

Στον Αγώνα της 6ης Αγωνιστικής μεταξύ της  SUITS και της KAIZEN GAMING οι δεύτεροι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 42-65.

Στην πρώτη περίοδο και οι δύο ομάδες προσπάθησαν να δώσουν ένα γρήγορο ρυθμό στο παιχνίδι αλλά λόγω της αστοχίας τους δεν μπόρεσε κάποια ομάδα να πάρει κάποιο σαφές προβάδισμα στο σκορ με την περίοδο να κλείνει 13-14.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να συνεχίζουν με τον ίδιο ρυθμό , με τις εναλλαγές στο σκορ να είναι συνεχείς , με την ομάδα της KAIZEN GAMING να παίρνει ένα ισχνο προβάδισμα 4 πόντων.(28-32).

Στην αρχή της τρίτης περιόδου η δεύτερη ομάδα μπήκε πιο δυναμικά στο παιχνίδι και με μπροστάρη τον Κοκκίνη Γιάννη κατάφερε να μεγαλώσει την διαφορά (39-48) και να πάει με ένα καλό προβάδισμα στην τελευταία περίοδο.

Στο 4ο Δεκάλεπτο η δεύτερη ομάδα κάνοντας σωστή διαχείριση του χρόνου επιθετικά και παίζοντας πάρα πολύ καλή άμυνα σφράγισε την νίκη υπερ της εκτοξεύοντας την διαφορά στους 23 πόντους 42-65.

Από τους Γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Αναστασίου Δημήτρης με 17 πόντους και 6 ριμπάουντ και ο Ματαλιωτάκης Μάνος με 9 πόντους και 5 ριμπάουντ , ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Κοκκίνης Γιάννης με 22 πόντους και 4 ριμπάουντ Τράμπαρης-Λάρδας Γιώργος με 16 πόντους και 6 ριμπάουντ.

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στο αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, με τους παίκτες της SUITS να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος αλλά χωρίς να καταφέρουν σε κανένα σημείο να μειώσουν και να απειλήσουν με ανατροπή και τους παίκτες της KAIZEN GAMING να διατηρούν τον έλεγχο του αγώνα καθώς και μία σταθερή διαφορά ασφαλείας παίρνοντας τελικά και την Νίκη.

Κοκκίνης Γιάννης (Παίκτης Kaizen Gaming)