04/04/2024 21:30 Shipping League B 23/24 17 40'

Technomar1826192588
M/Maritime121161746

ΟΑΚΑ Βοηθητικό Γήπεδο 2 (Ξιφασκίας)

Ένα εύκολο βράδυ είχε η ομάδα της TECHNOMAR κερδίζοντας με το εντυπωσιακό 88-46 την ομάδα της M/MARITIME. Με ρεκόρ 8-3 η TECHNOMAR είναι το φαβορί για τη δεύτερη θέση στη Shipping League B με τη M/MARITIME να έχει ρεκόρ 2-9 πολεμώντας να μπει στην οκτάδα.

Η διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων ήταν μεγάλη με την TECHNOMAR να παίρνει τα κεφάλι στο σκορ από το πρώτο δεκάλεπτο (18-12) χάρη στην καλή της άμυνα, την υπομονή και τον πλουραλισμό της στην επίθεση. Η διαφορά όμως ξέφυγε στο δεύτερο δεκάλεπτο με την TECHNOMAR  να κάνει απίστευτα πράγματα στην επίθεση σκοράροντας με κάθε πιθανό τρόπο για το +21 (44-23) στο ημίχρονο.

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στο αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, με τους παίκτες της M/MARITIME  να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος αλλά χωρίς να καταφέρουν σε κανένα σημείο να μειώσουν και να απειλήσουν με ανατροπή και τους παίκτες της TECHNOMAR να συνεχίζουν το επιθετικό κρεσέντο τους ανεβάζοντας συνέχεια στη διαφορά.

Εκπληκτική εμφάνιση από το Μαμαλάκη με 30 πόντους! Εντυπωσιακοί και οι Σαρδής και Μπουργουρής. Νακόπουλος και Λεωνίδας οι καλύτεροι από τους μόλις 6 παίκτες της M/MARITIME.