31/03/2024 18:30 Commercial League B 23/24 16 40'

Techpassion14891546
Real Consulting SA856726

ΟΑΚΑ Βοηθητικό Γήπεδο 1 (Ξιφασκίας)

Επέστρεψε στις νίκες η ομάδα της TECHPASSION κερδίζοντας με 46-26 την ομάδα της REAL CONSULTING. Έτσι βελτίωσε το ρεκόρ της σε 6-8 και βλέπει με μεγαλύτερη αισιοδοξία το μέλλον της στην κατηγορία. Η REAL CONSULTING με ρεκόρ 1-11 δύσκολα θα αποφύγει την τελευταία θέση.

Το παιχνίδι δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας με το χαμηλό σκορ να το αποδεικνύει αυτό, όμως και οι δύο ομάδες πολέμησαν για τη νίκη, με την TECHPASSION να κερδίζει και τα επιμέρους τέσσερα δεκάλεπτα και να κερδίζει τον αγώνα εύκολα.

Οι καλές άμυνες αλλά και η αστοχία στην επίθεση ήταν τα κυρίαρχα σημεία του αγώνα. Η TECHPASSION  μπήκε πιο δυνατά και πήρε γρήγορα μια διαφορά (10-2) με τη REAL CONSULTING να μειώνει σε 14-8 στο τέλος του δεκαλέπτου.

Η TECHPASSION αύξησε την ταχύτητα της στην επίθεση και αυτό στην αρχή είχε θετικά αποτελέσματα με πολλούς αιφνιδιασμούς και εύκολα καλάθια. Όμως στη συνέχεια έγινε βιαστική κάνοντας λάθη. Έτσι το δεκάλεπτο έκλεισε με το φτωχό 8-5 για το 22-13 του ημιχρόνου.

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στο αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, με τους παίκτες της REAL CONSULTING να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος αλλά χωρίς να καταφέρουν σε κανένα σημείο να μειώσουν λόγω της τρομερής αστοχίας τους στην επίθεση και τους παίκτες της TECHPASSION να διατηρούν τον έλεγχο του αγώνα καθώς και μία σταθερή διαφορά ασφαλείας παίρνοντας τελικά και τη νίκη.

Λάμπρου, Καραγιάννης και Κουτρουμάνος ξεχώρισαν για τους νικητές, ο Μπούζιος καλύτερος για την REAL CONSULTING.