34 - 43

16/11/2019 17:00 Commercial League A 19/20 3 40'

Techpassion39111134
Boehringer101318243

Για την τρίτη αγωνιστική της Commercial League A η ομάδα της Techpassion υποδέχθηκε την ομάδα της Boehringer. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να επικρατήσουν με τελικό σκόρ 34-43 και διατηρήθηκαν στη δεύτερη θέση του Α ομίλου.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι με άμυνα ζώνης έπνιξαν τους αντιπάλους τους, που πέτυχαν μόνο 3 πόντους και προηγήθηκαν με σκόρ 3-10.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αλλάξουν τον ρυθμό του παιχνιδιού με άμυνα ζώνης όμως με 3 τρίποντα του Ρέκκα – Βεντήρη οι φιλοξενούμενοι δεν προβληματίστηκαν και διατήρησαν το προβάδισμα. Οι ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με σκόρ 12-23.

Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα της αναμέτρησης δεν άλλαξε σημαντικά, οι γηπεδούχοι διατήρησαν το προβάδισμα. Στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου η διαφορά εκτοξεύτηκε στους 18 πόντους και το σκόρ διαμορφώθηκε σε 23-41, ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να την μαζέψουν με άμυνα man to man. Η αναμέτρηση ολοκληρώθηκε με σκόρ 34-43.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Κουτρουμάνος με 11(1) και Καλλιτσάντσης με 7(1), ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Ρέκκας-Βεντήρης με 9 (3 ), Κιρμιτζάκης με 7 και Παπακώστας με 7 πόντους αντίστοιχα.

Διαιτητές: Καλογερόπουλος, Γιαννακόπουλος