42 - 32

19/11/2023 18:30 Commercial League B 23/24 2 40'

Techpassion1010101242
etraveli group91021132

Στον Αγώνα της 2ης Αγωνιστικής μεταξύ της ΤΕΚΠΑΣΙΟΝ ΙΚΕ και της E-Travel, οι πρώτοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 42-32.

Στο 1ο Δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες ξεκίνησαν με άμυνες ζώνης και επέλεξαν οργανωμένες επιθέσεις, οι γηπεδούχοι είχαν χαμηλά ποσοστά και το σκορ ήταν 4-7 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια οι παίκτες της E-Travel άρχισαν να έχουν βιαστικές τελικές επιλογές σε αντίθεση με τους αντιπάλους τους, οι οποίοι πέρασαν μπροστά και έκλεισαν την περίοδο με σκορ 10-9.

Στο 2ο Δεκάλεπτο το παιχνίδι συνέχισε στο ίδιο τέμπο αλλά οι φιλοξενούμενοι βελτιώθηκαν και στις δύο πλευρές του γηπέδου κάνοντας ένα run 2-6 και πέρασαν μπροστά με 12-16 στα μισά της περιόδου. Στο υπόλοιπο της περιόδου παρόλα αυτά η ΤΕΚΠΑΣΙΟΝ με πρωταγωνιστή τον Αλεβιζόπουλο Π. αντέδρασε και με δικό της σερί έκλεισε το ημίχρονο με σκορ 20-19.

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στο αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, με τους παίκτες της E-Travel να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος αλλά χωρίς να καταφέρουν σε κανένα σημείο να επιβάλουν το παιχνίδι τους και τους παίκτες της ΤΕΚΠΑΣΙΟΝ ΙΚΕ να παίρνουν από το 3ο Δεκάλεπτο μία διαφορά 3 κατοχών και διατηρώντας τον έλεγχο του αγώνα καθώς και μία σταθερή διαφορά ασφαλείας έως το τέλος πήραν τελικά την Νίκη.