42 - 62

08/12/2019 14:10 Commercial League A 19/20 6 40'

Techpassion412131342
OTE Cosmote159162262

Για τον Α΄όμιλο της Commercial League A η ομάδα της Techpassion υποδέχθηκε την ομάδα της OTE Cosmote. Οι φιλοξενούμενοι πήραν τη νίκη με σκόρ 42-62 και παρέμειναν αήττητοι στην κορυφή του ομίλου.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι που έπαιξαν ατομική άμυνα ξεκίνησαν δυνατά με τον Καψή και τον Παπαδόπουλο να οδηγούν στο σκόρ και όχι μόνο προηγήθηκαν αλλά πήραν και διαφορά 11 πόντων. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν άσχημα αφού πέτυχαν μόνο 4 πόντους σε όλη την περίοδο, που έληξε με σκόρ 4-15.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι βελτίωσα την αποδοσή τους σε άμυνα και επίθεση και μείωσαν την διαφορά στους 6 πόντους όμως με καλή άμυνα του Παπαδόπουλου οι φιλοξενούμενοι στο τέλος του ημιχρόνου διαμόρφωσαν το σκόρ σε 16-24.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο αγώνας απέκτησε διαδικαστικό χαρακτήρα. Οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν διψήφια την διαφορά και το τρίτο δεκάλεπτο έληξε με σκόρ 29-40. Οι φιλοξενούμενοι με καλή απόδοση στην τελευταία περίοδο πήραν το ρόζ φύλλο με τελικό σκόρ 42-62.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Αλεβιζόπουλος με 8(1) και Κοτρώτσιος με 9(2), ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Παπαδόπουλος με 19(3) και Καψής με 11 πόντους αντίστοιχα.

Διαιτητές: Μελισσάρης, Μακρής