32 - 83

16/11/2018 21:00 Commercial League A 18/19 3 40'

Thalpis Hellas699832
Cosmote e-Value3016172083

Στον Αγώνα της 3ης Αγωνιστικής μεταξύ της THALPIS HELLAS ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΙΚΕ και της Cosmote e-Value, οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 32 – 83.

Στο 1ο Δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με άμυνα ζώνης 2 – 3 ενώ οι φιλοξενούμενοι με άμυνα man. Στο επιθετικό κομμάτι και οι δύο ομάδες μπήκαν με ενέργεια και καλά πατήματα αλλά η E-VALUE πρέσαρε από νωρίς την μπάλα και τις πρώτες πάσες με αποτέλεσμα να οδηγήσει τους αντιπάλους της σε διαδοχικά λάθη και να τροφοδοτήσει αιφνιδιασμούς, ξεκινώντας με σκορ 0 – 11 στα πρώτα 3 λεπτά, αλλά η THALPIS σντέδρασε και με 5 σερί πόντους του Σιδέρη Χ. το σκορ ήταν 5 – 11 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια της περιόδου το τέμπο και οι επιθέσεις παρέμειναν γρήγορες, οι φιλοξενούμενοι βρήκαν ρυθμό και από την γραμμή των 3 πόντων ανεβάζοντας το προβάδισμα στους 20 πόντους, οι γηπεδούχοι δεν σκόραραν και η περίοδος έκλεισε με σκορ 5 – 30.

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στον ρυθμό και αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, με τους παίκτες τηςTHALPIS να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος αλλά παράλληλα ήταν εμφανές πως δεν βρέθηκαν στην καλύτερη αγωνιστική μέρα και τους παίκτες της E-VALUE να διατηρούν τον έλεγχο του αγώνα και μία διαφορά ασφαλείας έως το τέλος παίρνοντας τελικά την Νίκη.

Από τους Γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Σιδέρης Χ. με 13 (1) και Κιάμος Β. με 10 (1), ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Τζαβελάκης Θ. με 15 (1) και Σαραντόπουλος Χ. με 13 (1) πόντους αντίστοιχα.

Διαιτητές: Ναστούλης Γ., Σιαμίδης Α.

Καραγιάννης Ανδριανός (Αρχηγός COSMOTE E-VALUE)