08/02/2018 20:00 Super League A 17/18 40'

ThinkDigital1618171566
Museum BC127181754

Leof. Kon/nou Karamanli 117, Acharnes 136 72, Greece

Στον Αγώνα μεταξύ της THINK DIGITAL και της MUSEUM B.C, οι πρώτοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 66 – 54.

Στο 1ο Δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες ξεκίνησαν με άμυνα ζώνης 2 – 3, ενώ στο επιθετικό κομμάτι και οι δύο επέλεξαν σετ επιθέσεις αλλά οι γηπεδούχοι αργά αλλά σταθερά άρχισαν να πιέζουν για αιφνιδιασμούς, οι αντίπαλοι τους όμως βρήκαν λύσεις από την γραμμή των 3 πόντων και το σκορ ήταν 8 – 8 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια και οι δύο ομάδες άρχισαν να αντιμετωπίζουν πρόβλημα απέναντι στην ζώνη, έμειναν όμως κοντά στο σκορ το οποίο ήταν 16 – 12 στο τέλος της περιόδου.

Στο 2ο Δεκάλεπτο οι παίκτες και από τις δύο πλευρές επέλεξαν γρήγορες επιθέσεις αλλά χαρακτηρίστηκαν από βιαστικές τελικές επιλογές και αβίαστα λάθη, με την THINK DIGITAL όμως να ευνοείται από τον γρήγορο ρυθμό και το σκορ να είναι 23 – 14 στα μισά της περιόδου. Στο υπόλοιπο της περιόδου οι γηπεδούχοι συνέχισαν το run και με πολυπρόσωπη επίθεση και διαδοχικές άμυνες και αιφνιδιασμούς έκλεισαν το ημίχρονο με σκορ 34 – 19.

Τόσο στο 3ο όσο και στο 4ο Δεκάλεπτο δεν άλλαξε κάτι στο αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, με τους παίκτες της MUSEUM να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος αλλά χωρίς να καταφέρουν σε κανένα σημείο να ελέγξουν το τέμπο του αγώνα και τους παίκτες της THINK DIGITAL να συνεχίζουν να πιέζουν τον ρυθμό του αγώνα διατηρώντας προβάδισμα 10+ πόντων και παίρνοντας τελικά την Νίκη.

Διαιτητές: Ναστούλης, Παυλόπουλος