52 - 68

04/12/2018 21:30 Commercial League A 18/19 6 40'

ThinkDigital1510151252
Raging Bulls2015171668

Στον Αγώνα της 6ης Αγωνιστικής μεταξύ της THINK DIGITAL GROUP (TDG) και των RAGING BULLS, οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 52 – 68.

Στο 1ο Δεκάλεπτο από την αρχή το παιχνίδι είχε γρήγορο ρυθμό και επιθέσεις, με τους BULLS να μπαίνουν με σαφώς καλύτερα πατήματα και κυριάρχώντας στα ριμπάουντ (με πρωταγωνιστή τον Κολλέρη Δ.), ξεκίνησαν με σκορ 6 – 0 στα πρώτα 4 λεπτά αλλά οι αντίπαλοι τους αντέδρασαν και το σκορ ήταν 4 – 6 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια της περιόδου και πάλι οι παίκτες από τις δύο πλευρές έπαιξαν ελεύθερο και καθαρό μπάσκετ, έτρεξαν σε αιφνιδιασμούς, βελτίωσαν τα ποσοστά τους και έμειναν κοντά, με την περίοδο να κλείνει με σκορ 15 – 20.

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στο τέμπο και αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, με το γρήγορο και ελεύθερο παιχνίδι να ευνοεί σταδιακά όλο και πιο πολύ τους BULLS οι οποίοι από νωρίς στην 2η περίοδο πήραν διαφορά 3+ κατοχών, οι παίκτες της THINK DIGITAL δεν κατάφεραν να αντιδράσουν και είδαν το ημίχρονο με θεαματικό buzzer beater του Γεραπετρίτη Γ. (από assist του Κολλέρη Δ.) να κλείνει με σκορ 25 – 35. Στο 2ο ημίχρονο οι παίκτες της THINK DIGITAL συνέχισαν να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα αλλά παράλληλα ήταν εμφανές πως δεν βρέθηκαν στην καλύτερη αγωνιστική μέρα και οι παίκτες των BULLS συνέχισαν να ελέγχουν το παιχνίδι και να διευρύνουν την διαφορά στους 15+ πόντους, παίρνοντας τελικά την Νίκη.

Από τους Γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Μαυρίκιος Ν. με 22 (2) και Μάργαρης Β. με 14, ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Γιαννόπουλος Γ. με 15 (1) και Κωνσταντάτος Χ. με 13 (2) πόντους αντίστοιχα.

Διαιτητές: Κονταράτος, Μπουλινάκος