03/03/2024 20:00 Commercial League B 23/24 13 40'

Topcut Modiano715142056
Techpassion71131637

ΟΑΚΑ Βοηθητικό Γήπεδο 1 (Ξιφασκίας)

Τεράστια βαθμολογική νίκη πέτυχε η ομάδα της TOPCUT MODIANO στην προσπάθεια της για την κατάκτηση της κορυφής της Commercial League B με 56-37 επί της ομάδας της TECHPASSION. Έτσι με ρεκόρ 7-3 έχει σε μεγάλο βαθμό σιγουρέψει την τετράδα και συνεχίζει να βλέπει πιο ψηλά, με την TECHPASSION να έχει 5-7 και να βλέπω την τετράδα να απομακρύνεται οριστικά.

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν τελείως ισορροπημένο και πολύ νευρικό και για τις δύο ομάδες. Μεγάλη αστοχία και λάθη οδήγησαν στις δύο ομάδες στο φτωχό 7-7.

Το δεύτερο δεκάλεπτο όμως ήταν το πλέον καθοριστικό με την ομάδα της TOPCUT MODIANO να βγάζει πολύ ενέργεια  σε επίθεση και κυρίως άμυνα και την TECHPASSION να είναι εφιαλτικά άστοχη. Με τον Παπουτσή να κυριαρχεί στην επίθεση οι γηπεδούχοι έτρεξαν ένα εντυπωσιακό 15-1 και πήγαν στην ανάπαυλα στο +14.

Η TECHPASSION ήταν πολύ βελτιωμένη στην επανάληψη, με καλύτερες επιλογές και μεγαλύτερη ευστοχία, όμως η ποιοτική ομάδα της TOPCUT MODIANO δεν της επέτρεψε να φανεί απειλητική και να πλησιάσει , έχοντας καλή παρουσία από τα 6.75 πετυχαίνοντας 6 τρίποντα παίρνοντας μια εύκολη νίκη.

MVP του αγώνα ο συγκλονιστικός Παπουτσής με 29 πόντους και 10 ριμπάουντ! Κουτσούκος και Χατζηνικολάου άξιοι συμπαραστάτες του. Ο Καραγιάννης καλύτερος για την TECHPASSION.

Κουτσούκος Χρήστος (Παίκτης Topcut Modiano)

Τανισκίδης Γιάννης (Παίκτης Τεκπασιον Ικε)