30 - 71

21/11/2022 22:00 Group C 22/23 4 40'

Topcut Modiano7841130
Deloitte241524871

Στον Αγώνα της 3ης  αγωνιστικής μεταξύ της  Topcut Modiano και της Deloitte οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 30-71.

Στην αρχή του αγώνα, οι γηπεδούχοι έπαιξαν άμυνα ζώνης ενώ οι φιλοξενούμενοι man to man ώστε να πάρουν το πλεονέκτημα στον αγώνα από νωρίς. Η ομάδα που ξεκίνησε καλύτερα ήταν η Deloitte όπου με 2 σερί τρίποντα έδειξαν τις προθέσεις τους και με την αντίπαλη αστοχία, βρέθηκαν στο σκορ με 2-18 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια, οι γηπεδούχοι βελτίωσαν την άμυνα τους και ισορρόπησαν το παιχνίδι σε αυτό το σημείο με την περίοδο να κλείνει με σκορ 7-24.

Στο 2ο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι, στην προσπάθεια τους να βρουν σκορ επέλεξαν να εκδηλώνουν οργανωμένες επιθέσεις αλλά τα λάθη τους, τους εμπόδιζαν στο σκοπό τους αυτό, μένοντας ακόμα πιο πίσω  και το σκορ ήταν 9-32 στα μισά της περιόδου. Στο υπόλοιπο της περιόδου, η άμυνα που είχαν στήσει οι φιλοξενούμενοι απέδιδε αφού είχαν κλείσει τους χώρους προς το δικό τους καλάθι  με το ημίχρονο να κλείνει με σκορ 15-39.

Στην αρχή του 2ου ημιχρόνου, οι παίκτες της Topcut Modiano δεν μπορούσαν να βρουν επιθετικό ρυθμό και έμεναν στο 0, τη στιγμή που οι φιλοξενούμενοι με καλές συνεργασίες έβρισκαν έξτρα σκορ με γρήγορο ρυθμό  το οποίο ήταν  15-51 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην πορεία, οι γηπεδούχοι με κακή άμυνα πίσω και αστοχία μπροστά είχαν δώσει τη δυνατότητα στους αντιπάλους τους να είναι πρωταγωνιστές του αγώνα με την περίοδο να κλείνει με σκορ 19-63.

Στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα, οι παίκτες και των 2 πλευρών ήταν χαλαροί λόγω της διαφοράς στο σκορ που τους οδήγησε και σε χαμηλή παραγωγικότητα, με την αστοχία να κυριαρχεί και το σκορ ήταν 21-65  με 5 λεπτά να απομένουν για τη λήξη. Στα τελευταία λεπτά του αγώνα, οι γηπεδούχοι αν και βρισκόμασταν στο τέλος του αγώνα, έδειξαν στοιχεία μαχητικότητας,  με την περίοδο να κλείνει με σκορ 30-71.

ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΑΣ ΣΤ. (ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ TOPCUT MODIANO)