62 - 56

21/12/2023 21:30 Commercial League B 23/24 6 40'

Topcut Modiano1319131762
etraveli group1214181256

Στον Αγώνα της 6ης Αγωνιστικής μεταξύ της TOPCUT MODIANO και της E TRAVELi GROUP οι πρώτοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 62-56.

Στο 1ο Δεκάλεπτο η πρώτη ομάδα ξεκίνησε πολύ πιο δυναμικά από την αντίπαλο ομάδα καθώς είχε καλύτερα πατήματα και με 2 σερί 3 ποντα του Χατζηνικολάου Παναγιώτη πήρε γρήγορα μια καλή διαφορά με σκορ 10-2 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην πορεία η δεύτερη ομάδα βελτιώθηκε , βρήκε λύση από την γραμμή των βολών και με ένα τρίποντο βρέθηκε στον 1 πόντο διαφορά (13-12).

Στο 2ο Δεκάλεπτο τα δεδομένα κυμαίνονταν το ίδιο καθώς η δεύτερη ομάδα βρήκε ρυθμό μείωσε και άλλο την διαφορά πέρασε μπροστά για 1 πόντο με σκορ 18-19 στα μισά της περιόδου. Στο υπόλοιπο της περιόδου η πρώτη ομάδα δεν τα παράτησε , συνέχισε πιο δυναμικά και κατάφερε να προσπεράσει την αντίπαλο ομάδα και να χτίσει μια καλή διαφορά (32-26).

Στο 3ο Δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες πήγαιναν πόντο πόντο , ήταν πάρα πολυ εύστοχες και το σκορ έληξε 45-44 με προβάδισμα στην πρώτη ομάδα.

Στο 4ο Δεκάλεπτο η δεύτερη ομάδα προσπαθούσε να μειώσει το σκορ , όμως η δεύτερη ομάδα με την ψυχραιμία που είχε και την ευστοχία της κατάφερε να προηγηθεί και να σφραγίση την νίκη της με τελικό σκορ 62-56.

Από τους Γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Χατζηνικολάου Παναγιώτης (29 πόντους και 5 ριμπάουντ) και ο Παπουτσής Μηνάς(19 πόντους και 2 ριμπαόυντ) , ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Dela Cruz (10 πόντους και 4 ριμπάουντ και ο Τσεκούρας Ευστάθιος (15 πόντους και 17 ριμπάουντ).

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στο αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, με τους παίκτες της E TRAVELi GROUP να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος αλλά χωρίς να καταφέρουν σε κανένα σημείο να μειώσουν και να απειλήσουν με ανατροπή και τους παίκτες της TOPCUT MODIANO να διατηρούν τον έλεγχο του αγώνα καθώς και μία σταθερή διαφορά ασφαλείας παίρνοντας τελικά και την Νίκη.

Παπουτσής Μηνάς  (Παίκτης Topcut Modiano)

Τσεκούρας Ευστάθιος (Παίκτης E-Traveli Group)