42 - 46

29/11/2023 22:00 Commercial League B 23/24 4 40'

Vodafone81016842
etraveli group12991646

Στο παιχνίδι της 4ης αγωνιστικής μεταξύ Vodafone και E-Travel, οι τελευταίοι πήραν τη νίκη με σκορ 42-46.

Στο 1ο Δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι προτίμησαν να παίξουν άμυνα ζώνης, με τους αντιπάλους τους να επιλέγουν man to man. Το σκορ ήταν χαμηλό στα πρώτα 5 λεπτά του αγώνα, αλλά στην συνέχεια η ομάδα της E-Travel εκμεταλλεύτηκε κάποια λάθη των γηπεδούχων, και πέτυχε εύκολους πόντους με την περίοδο να κλείνει με σκορ 8-12.

Στο 2ο Δεκάλεπτο, και οι δυο ομάδες ξεκίνησαν με άμυνες ζώνης και πήγαν σε παιχνίδι ολόκληρου γηπέδου. Η Vodafone με ωραίες συνεργασίες κατάφερε να μειώσει το σκορ και το ημίχρονο τελείωσε 18-21.

Στην επανάληψη, ο ρυθμός του αγώνα παρέμεινε ίδιος με τις ομάδες να επιλέγουν οργανωμένες επιθέσεις, κάνοντας όμως και οι δυο αρκετά φάουλ, παραμένοντας κοντά στο σκορ (34-30).

Στο 4ο Δεκάλεπτο, η E-Travel μπήκε πιο δυνατά και έτρεξε ένα σερί (0-9), μπαίνοντας μπροστά στο σκορ με 34-39 στα πρώτα πέντε λεπτά. Οι γηπεδούχοι έβγαλαν αντίδραση, πίεσαν αρκεά μειώνοντας την διαφορά λίγα λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα (42-44), χωρίς ωστόσο να καταφέρουν να ισοφαρίσου, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 42-46.