52 - 40

30/11/2023 21:30 Shipping League C 23/24 4 40'

Wilhelmsen1410131552
MM Marine91016540

Στον Αγώνα της 4ης Αγωνιστικής μεταξύ της Wilhelmsen και της MM Marine, οι πρώτοι πήραν τη νίκη με σκορ 52-40.

Στο 1ο Δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι μπήκαν με ενέργεια στο παρκέ, και σκοράροντας γρήγορους πόντους προηγήθηκαν με 7-0. Η ομάδα της MM Marine απάντησε με 3ποντο και έκλεισε την διαφορά με το σκορ περιόδου να βρίσκεται στο 14-9.

Στο 2ο Δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν με καλύτερα πατήματα, με σετ επιθέσεις πέτυχαν κάποιους πόντους και έφεραν το παιχνίδι στην ισοπαλία στα πρώτα 5 λεπτά (17-17). Η Wilhelmsen έβγαλε και πάλι αντίδραση και με σερί 7-2 πήγε στο ημίχρονο με το σκορ να είναι υπέρ της 24-19.

Στο 3ο Δεκάλεπτο οι επιθέσεις των δυο ομάδων βελτιώθηκαν σημαντικά, οι γηπεδούχοι όμως με σερι 9-0 πήραν διψήφια διαφορά (33-23). Στην συνέχεια η MM Marine με αφετηρία την καλή της άμυνα, και με πρωταγωνιστή τον Πίππος Ν. μείωσε την διαφορά στους 2 πόντους (37-35).

Στο τελευταίο Δεκάλεπτο, το παιχνίδι έγινε σκληρό και οι άμυνες κυριάρχησαν στα πρώτα λεπτά, με τις ομάδες να βρίσκονται πολύ κοντά στο σκορ (39-38). Οι γηπεδούχοι βρήκαν και παλι λύσεις, και με οργανωμένες επιθέσεις στα τελευταία λεπτά σκόραραν, καταφέρνοντας να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα με τελικό σκορ 52-40.