16/05/2024 21:30 Commercial League B 23/24 7 40'

ΑΔΜΗΕ0811111646
etraveli group1612151558

ΟΑΚΑ Βοηθητικό Γήπεδο 2 (Ξιφασκίας)

Μια σημαντική νίκη πέτυχε η ομάδα της ETRAVELI GROUP με 46-58 επί της ομάδας του ΑΔΜΗΕ σε εξ αναβολής αγώνα της έβδομης αγωνιστικής της Commercial League Β και  με ρεκόρ 9-4 συνεχίζει να κυνηγάει την κορυφή της βαθμολογίας. Ο ΑΔΜΗΕ με το ρεκόρ του πλέον στο 4-9 έχασε και μαθηματικά τις ελπίδες του και θα έχει δύσκολο μονοπάτι στα play off.

H ETRAVELI GROUP κατάφερε από την αρχή του αγώνα ξεκινώντας πολύ δυνατά να πάρει μια διαφορά 4 με 5 κατοχών, την οποία δεν έχασε ποτέ. Με τον Τσεκούρα να κυριαρχεί στο ζωγραφιστό σε ριμπάουντ και σκορ (7 πόντοι) έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο στο +8 (8-16), με τον ΑΔΜΗΕ να είναι άστοχος από την περιφέρεια.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο ΑΔΜΗΕ ισορρόπησε κάπως τον αγώνα, χάρη στην καλή του άμυνα και στην βελτίωση της κυκλοφορίας της μπάλας, παρέμενε όμως άστοχος από την περιφέρεια με τη διαφορά να παραμένει κοντά στους 10 πόντους (19-28).

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε κάτι στο αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, με τους παίκτες του ΑΔΜΗΕ να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος αλλά χωρίς να καταφέρουν σε κανένα σημείο να μειώσουν κάτω από τις 4 – 5 κατοχές και να απειλήσουν με ανατροπή και τους παίκτες της ETRAVELI GROUP να διατηρούν τον έλεγχο του αγώνα καθώς και μία σταθερή διαφορά ασφαλείας παίρνοντας τελικά και τη νίκη.

MVP του αγώνα ο Τσεκούρας με 17 πόντους και 14 ριμπάουντ. Καραγιάννης και Dela Cruz ακολούθησαν σε απόδοση! Ηλιακίδης και Αλεξανδρόπουλος οι καλύτεροι του ΑΔΜΗΕ.