Ολυμπιακή Ζυθοποιία vs Accenture

16/12/2019 21:00 Commercial League B 19/20 6 40'

Για την έκτη αγωνιστική του Β΄ομίλου της Commercial League B η ομάδα της Ολυμπιακής Ζυθοποιίας υποδέχθηκε την ομάδα της Accenture. Οι φιλοξενούμενοι πήραν την τρίτη νίκη τους στη διοργάνωση με τελικό σκόρ 63-78.

Στο πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης οι φιλοξενούμενοι που ξεκίνησαν δυνατά προηγήθηκαν με σκόρ 4-10 στο πρώτο μισό και συνέχισαν να είναι μπροστά με πολυφωνία στην επίθεση. Το δεκάλεπτο έληξε με σκόρ 8-16.

Στη δεύτερη περίοδο ο ρυθμός ανέβηκε και οι ομάδες είχαν καλή παραγωγή στην επίθεση. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στους δύο πόντους αλλά δεν κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα και το πρώτο ημίχρονο έληξε με σκόρ 30-32.

Στο τρίτο δεκάλεπτο που ήταν το πιο παραγωγικό στην επίθεση για τους φιλοξενούμενους ανέβασαν τη διαφορά ξανά στο +6 και η περίοδος έληξε με σκόρ 51-57 ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο του παιχνιδιού με 11 πόντους του Κλεφτογιάννη οι φιλοξενούμενοι δεν άφησαν κανένα περιθώριο στους γηπεδούχους να επιστρέψουν στο μάτς και στη διεκδίκηση της νίκης. Η αναμέτρηση ολοκληρώθηκε με σκόρ 63-78.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Χρονόπουλος με 19(1), ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Κλεφτογιάννης με 25 (4) και Νικολαϊδης με 17 πόντους αντίστοιχα.

Διαιτητές: Ζιώγας, Καψιώχας