24 - 41

03/11/2019 18:30 Commercial League A 19/20 1 40'

Calin Group4451124
Boehringer10814941

Στον Αγώνα της 1ης Αγωνιστικής μεταξύ της ομάδας της Calin Group και της ομάδας της Boehringer Ingelheim οι τελευταίοι επικράτησαν με σκορ 27 – 41.

Στο 1ο Δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες έπαιξαν άμυνα man to man. Στην επίθεση οι ομάδες ήταν νευρικές στο ξεκίνημα έκαναν βιαστικές επιθέσεις και είχαν χαμηλά ποσοστά. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 0 – 5. Οι γηπεδούχοι με τον Καραθανάση να κερδίζει επιθετικά ριμπαούντ μείωσαν το σκόρ αλλά οι φιλοξενούμενοι απάντησαν με ένα σερί 0 – 6 και προηγήθηκαν στο τέλος της περιόδου με 4 – 10.

Στο 2ο Δεκάλεπτο η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε σημαντικά με τις δύο ομάδες να μένουν χωρίς σκόρ για δύο λεπτα και παρόλο που οι γηπεδούχοι έκαναν καλές επιλογές στην επίθεση βρέθηκαν σε κακή μέρα και δεν κατάφεραν να απειλήσουν τους αντιπάλους τους. Η ομάδα της Boehringer Ingelheim ξέφυγε και το σκόρ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου ήταν 8 – 18.

Στο υπόλοιπο του αγώνα οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να ανεβάζουν την διαφορά και πήραν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα με σκόρ 24 – 41

Από τους Γηπεδούχους ξεχώρισε ο Καραθανάσης με 8, ενώ από τους Φιλοξενούμενους οι Σαλτέλης με 11 (1), και Παπαευσταθίου με 8 πόντους αντίστοιχα.

Διαιτητές: Σκαλτσής, Παλογέλλης