43 - 78

24/11/2019 18:00 Super League A 19/20 4 40'

Φ.Σ.Α.97161143
DHL191733978

Για την τέταρτη αγωνιστική του A’ ομίλου της Super League η ομάδα του ΦΣΑ υποδέχθηκε την ομάδα της DHL, η οποία διπλασίασε τις νίκες της και βρίσκεται στη δεύτερη θέση του ομίλου. Με 4 παίχτες να πετυχαίνουν διψήφιο αριθμό πόντων και 9 εύστοχα τρίποντα οι φιλοξενούμενοι επικράτησαν άνετα με το ευρύ 43-78.

Στο πρώτο δεκάλεπτο και οι 2 ομάδες έπαιξαν άμυνα man to man. Ο ρυθμός του παιχνιδιού ήταν γρήγορος και λειτούργησε υπέρ των φιλοξενούμενων, που πέτυχαν 19 πόντους με τη βοήθεια του Βλαχάκη και του Παπαδάκη και στο τέλος της περιόδου προηγήθηκαν με 10 πόντους (9-19).

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε και παρόλο που και οι 2 ομάδες έμειναν χωρίς σκόρ αρκετή ώρα οι γηπεδούχοι που βασίστηκαν στον Μαυρίκιο δεν μπόρεσαν να είναι ανταγωνιστικοί. Οι φιλοξενούμενοι αντίθετα πέτυχαν 5 τρίποντα και ανέβασαν την διαφορά στο +20 και το πρώτο ημίχρονο έληξε με σκόρ 16-36.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι βελτιώθηκαν επιθετικά αλλά ήταν αδύνατον να ακολουθήσουν τον ρυθμό, δεν κατάφεραν να σταματήσουν την επίθεση των αντιπάλων τους έτσι η ήττα ήρθε φυσιολογικά. Οι φιλοξενούμενοι πήραν το ρόζ φύλλο με σκόρ 43-78.

Από τους Γηπεδούχους ξεχώρισε ο Μαυρίκιος με 19 (2), ενώ από τους φιλοξενούμενους ξεχώρισαν οι Βλαχάκης με 25 (3) και Παπαδάκης με 13 πόντους αντίστοιχα.

Διαιτητές: Τηγάνης, Κούτσιος