36 - 59

24/11/2019 19:30 Commercial League A 19/20 4 40'

Calin Group56111436
OTE Cosmote1114231159

Για την τέταρτη αγωνιστική του Α’ ομίλου της Commercial League A η ομάδα της CALIN GROUP υποδέχθηκε την ομάδα της OTE COSMOTE. Σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι οι φιλοξενούμενοι πήραν το ρόζ φύλλο με τελικό σκόρ 36-59.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα από το πρώτο δεκάλεπτο με πολυφωνία στην επίθεση με μικρή όμως παραγωγικότητα. Το σκόρ στη λήξη της πρώτης περιόδου ήταν 5-11.

Στην δεύτερη περίοδο η εικόνα των δύο ομάδων που ήταν νευρικές και έκαναν αρκετά λάθη δεν άλλαξε. Οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν τον έλεγχο του μάτς και ανέβασαν τη διαφορά. Το πρώτο ημίχρονο έληξε με σκόρ 11-25.

Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να ανεβάζουν τη διαφορά εκμεταλλευόμενοι τις κακές επιλογές στην επίθεση των αντιπάλων τους και πήραν τη νίκη δίκαια με τελικό σκόρ 36-59.

Οι γηπεδούχοι πήραν βοήθεια μέσα στο καλάθι απο τον μαχητικό Θεοδωράτο που πέτυχε 9 πόντους και από τον Κολλάρο που πέτυχε 8 πόντους. Από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Κανλής με 20 (1) και Τσαμπούρης με 13 (2) πόντους αντίστοιχα.