Ολυμπιακή Ζυθοποιία Α.Ε. vs betshop.gr

04/12/2019 21:30 Commercial League B 19/20 5 40'

Για την πέμπτη αγωνιστική του Β΄ομίλου της Commercial League B η ομάδα της Ολυμπιακής Ζυθοποιίας υποδέχθηκε την ομάδα της Betshop. Οι φιλοξενούμενοι πήραν την δεύτερη νίκη τους στη διοργάνωση με τελικό σκόρ 32-57.

Στο πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης οι φιλοξενούμενοι που έπαιξαν άμυνα man to man προηγήθηκαν με σκόρ 4-7 και συνέχισαν με ένα σερί 2-10 απέναντι στη ζώνη των αντιπάλων τους με πρωταγωνιστή τον Σκουμπούτη. Η περίοδος έκλεισε με σκόρ 6-17.

Στη δεύτερη περίοδο ο ρυθμός έπεσε και οι ομάδες δυσκολεύτηκαν να βρούν τους δρόμους πρός το καλάθι. Το επιμέρους σκόρ της περιόδου ήταν 3-9! Οι ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με τους φιλοξενουμενους να έχουν πάρει διαφορά 17 πόντων (9-26).

Στο υπόλοιπο του παιχνιδιού οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να ανεβάζουν τη διαφορα και το τρίτο δεκάλεπτο έληξε με σκόρ 16-42. Στην τελευταία περίοδο οι γηπεδούχοι βελτιώθηκαν στην επίθεση και μάζεψαν την διαφορά. Η Betshop πήρε το ρόζ φύλλο με τελικό σκόρ 32-57.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Χρονόπουλος με 10(2) και Βλάχος με 10, ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Κωνσταντινίδης με 14, Καραγιαννίδης που έκανε double double με 13(2) και 11 ριμπάουντ και Σκουμπούτης με 23(4) πόντους αντίστοιχα.

Διαιτητές: Σελληνάς, Ψύχας