59 - 56

09/12/2019 21:30 Super League A 19/20 6 40'

Deloitte1610181559
UCI1315131556

Για την έκτη αγωνιστική του B΄ομίλου της Super League η ομάδα της Deloitte υποδέχθηκε την ομάδα της UCI. Οι γηπεδούχοι σε ένα αμφίρροπο παιχνίδι κατάφεραν τελικά να πάρουν τη νίκη με σκόρ 59-56 και παρέμειναν αήττητοι στην πρώτη θέση του ομίλου.

Στο ξεκίνημα της πρώτης περιόδου οι γηπεδούχοι που έπαιξαν ατομική άμυνα ξεκίνησαν δυνατά και προηγήθηκαν με σκόρ 11-4 στο πρώτο πεντάλεπτο. Οι φιλοξενούμενοι που έπαιξαν άμυνα ζώνης μετά το άσχημο ξεκίνημα μείωσαν το σκόρ και η περίοδος έληξε με 16-13.

Στην δεύτερη περίοδο οι δύο αντίπαλοι συνέχισαν να είναι κοντά στο σκόρ και μέχρι τα μέσα της περίοδου οι γηπεδούχοι διατηρούσαν το προβάδισμα με σκόρ 22-20. Στο υπόλοιπο της περιόδου όμως οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να περάσουν μπροστά και το πρώτο ημίχρονο τελείωσε με σκόρ 26-28.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι που ήταν πίσω στο σκόρ στο 25΄κατάφεραν να προηγηθούν ξανά και η 3η περίοδος έληξε με σκόρ 44-41 ενώ διατήρησαν το προβάδισμα στο υπόλοιπο του αγώνα και παρότι οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες στο επιμέρους σκόρ της τελευταίας περιόδου (15-15) η Deloitte κατάφερε να πάρει το ρόζ φύλλο με τελικό σκόρ 59-56.

Από τους Γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Κόμνος με 11 και Αναστασίου με 11, ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Ηλιόπουλος με 19 (2) και Στρατηγαρέας με 16(2)

Διαιτητές: Τσάτσης, Παπαγεωργίου