30/01/2020 20:30 Shipping League 19/20 7 40'

Kyklades Maritime81691346
Diana91614847

Seven Sports Club
Agiou Athanasiou 58, Pallini 153 51, Greece

Για την έβδομη αγωνιστική της Shipping League η ομάδας της Kyklades Maritime υποδέχτηκε την ομάδα της Diana που πήρε μία ακόμη νίκη με τελικό σκόρ 46-47, σε ένα αμφίρροπο ματς που κρίθηκε με εύστοχη βολή του Κόνδρα.

Στο ξεκίνημα του αγώνα και οι δύο ομάδες έπαιξαν ατομική άμυνα και οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν αρχικά με 3-8 και στη λήξη της περιόδου με 8-9.

Η δεύτερη περίοδος ήταν πιο μοιρασμένη και οι φιλοξενούμενοι που διατήρησαν ένα μικρό προβάδισμα έπαιξαν άμυνα ζώνης. Το πρώτο ημίχρονο έληξε με σκόρ 24-25.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι ομάδες ήταν ισόπαλες με σκόρ 30-30 στο 25΄αλλά με πιεστική άμυνα η Diana έκανε σερί 0-9. Η περίοδος ολοκληρώθηκε με σκόρ 33-39.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο και ενώ το σκόρ 43-46 οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 46-47 αλλά οι φιλοξενούμενοι πήραν το ρόζ φύλλο.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Κορωναίος που έκανε double double με 20 πόντους και 11 ριμπάουντ, ενώ από τους φιλοξενούμενους ο Σταυροπιεράκος που έκανε και αυτός double double με 14 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Διαιτητές: Ευφραιμίδης, Ζώρας