34 - 68

17/01/2020 19:45 Commercial League A 19/20 7 40'

Apivita1069934
Cosmote e-Value1620141868

Για την έβδομη αγωνιστική του B΄ομίλου της Commercial League A η Apivita υποδέχθηκε την Cosmote e-Value που πήρε μια ευρεία νίκη με τελικό σκορ 34-68.

Στο ξεκίνημα του αγώνα οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά και με τους Τζώρτζη και Μάκο πέτυχαν 12 γρήγορους πόντους. Οι γηπεδούχοι που πήραν σκόρ από τους Καρατζόλα και Μπίσκο δεν κατάφεραν να σταματήσουν την επίθεση των αντιπάλων τους και η περίοδος ολοκληρώθηκε με σκόρ 10-16.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν τα λάθη της Apivita που τους έδωσαν αρκετά εύκολα καλάθια και ανέβασαν τη διαφορά, γρήγορα στο +15. Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκόρ 16-36.

Στην επανάληψη η εικόνα των ομάδων δεν άλλαξε. Οι γηπεδούχοι παρά την μαχητικότητά τους δυσκολεύτηκαν στο σκοράρισμα και οι φιλοξενούμενοι πήραν το ρόζ φύλλο με τελικό σκόρ 34-68.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Μπίσκος που έκανε double double με 10 πόντους & 14 ριμπάουντ και Καρατζόλας με 17 (1) που πέτυχαν τους 27 από τους 34 πόντους της ομάδας τους, ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Ζωγραφάκης με 18 (3), Σοφός με 12 και Μάκος με 12 πόντους αντίστοιχα.

Διαιτητές: Ραχιώτης, Αντωνόπουλος