16/01/2020 22:00 Commercial League B 19/20 2 40'

Kaizen Gaming 261712540
FrieslandCampina189221968

Γήπεδο Ψυχικού
Κοντολέοντος 20, ΤΚ 154 52, Ψυχικό, Δήμος Φιλοθέης - Ψυχικού

Για τον A’ ομίλο της Commercial League B η ομάδα της Stoiximan 2 υποδέχθηκε την ομάδα της FrieslandCampina που πήρε μια ευρεία νίκη με τελικό σκόρ 40-68, με 4 παίχτες να πετυχαίνουν διψήφιο αριθμό πόντων.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι έπαιξαν άμυνα man to man ενώ οι φιλοξενούμενοι που έκαναν ένα γρήγορο 0-10, έπαιξαν άμυνα ζώνης και έβαλαν δύσκολα στην Stoiximan 2. Το δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκόρ 6-18.

Στη δεύτερη περίοδο οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους και «μάζεψαν» τη διαφορά με τον Ντουβάρα να πετυχαίνει 9 πόντους με ένα επιμέρους 19-7 και το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκόρ 23-27.

Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι δεν άφησαν κανένα περιθώριο στους αντιπάλους τους να μείνουν κοντά στο σκόρ. Με σημαντική βοήθεια από τους Μαγγιώρο, που έκανε double double με 18 πόντους & 10 assist, και Δέδε οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν 41 πόντους στην επανάληψη και πήραν το ρόζ φύλλο με τελικό σκόρ 40-68.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Ντουβάρας με 12 (2) και Κοντος με 11, ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Ανδρεάδης με 16, Δέδες με 18(6) και Μαγγιώρος με 18(2) πόντους αντίστοιχα.

Διαιτητές: Καλογεράκης, Αμπελίδης