15/01/2020 22:00 Super League A 19/20 7 40'

Deloitte101971349
FlexFin1311241260

Δημοτικό Γήπεδο Μελισσίων
Σάμου 21, Μαρούσι 151 26, Ελλάδα

Για την έβδομη αγωνιστική του B΄ομίλου της Super League η ομάδα της Deloitte υποδέχθηκε την ομάδα της FlexFin. Οι γηπεδούχοι που αγωνίστηκαν με 6 παίχτες έκαναν την πρώτη τους ήττα με τελικό σκόρ 49-60.

Στο ξεκίνημα της πρώτης περιόδου οι γηπεδούχοι που έπαιξαν άμυνα ζώνης 3-2 έμειναν πίσω στο σκόρ ενώ οι φιλοξενούμενοι που έπαιξαν ζώνη 2-3 παρόλο το νευρικό ξεκίνημα προηγήθηκαν με 6-9 στα μισά της περιόδου και το δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκόρ 10-13.

Στην δεύτερη περίοδο οι γηπεδούχοι με σημαντική βοήθεια από τους Κόμνο και Τσόγκα με ένα επιμέρους σκόρ περιόδου 19-11 ανέβασαν την απόδοσή τους και πέρασαν μπροστά. Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκόρ 29-24.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι έτρεξαν στον αιφνιδιασμό και πέρασαν μπροστά με 29-35. Οι γηπεδούχοι που έδειξαν σημάδια κούρασης δεν κατάφεραν να σταματήσουν τον ρυθμό της FlexFin που πέτυχε 4 τρίποντα και το δεκάλεπτο έληξε με σκόρ 36-48.

Στην τελευταία περίοδο το παιχνίδι ήταν πιο μοιρασμένο αλλά οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να καλύψουν τη διαφορά και η FlexFin πήρε το ρόζ φύλλο με τελικό σκόρ 49-60.

Από τους Γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Κόμνος με 13(1) και Αναστασίου με 11, ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Φακίρης με 14 (2) και Μπερτσάτος που έκανε double double με 12 πόντους & 10 ριμπάουντ.

Διαιτητές: Ζιώγας, Καράπαπας