43 - 33

18/02/2020 21:30 Shipping League 19/20 10 40'

Diana101016743
MM Marine969933

Για την Shipping League η ομάδα της Diana υποδέχθηκε την ομάδα της MM Marine και πήρε τη νίκη με τελικό σκόρ 43-33.

Στην πρώτη περίοδο οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με άμυνα ζώνης 2-1-2 και οι φιλοξενούμενοι με man to man. Ο ρυθμός του αγώνα ήταν αργός και οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 10-9 ενώ και στη δεύτερη περίοδο η εικόνα των ομάδων δεν άλλαξε και το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκόρ 20-15.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά, στην καλύτερη περίοδο τους επιθετικά έκαναν την διαφορά διψήφια και το σκόρ διαμορφώθηκε σε 36-24.

Στην τελευταία περίοδο παρότι οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοση τους δεν κατάφεραν να πλησιάσουν στο σκόρ και η Diana πήρε το ρόζ φύλλο με σκόρ 43-33.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Κόνδρας Νίκος Α. με 11 και Μπακάλης με 10, ενώ από τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε ο Γκότσης που έκανε double double με 21 πόντους και 14 ριμπάουντ.

Διαιτητές: Σκούτας, Ζιώγας