65 - 41

07/04/2016 22:00 League C2 15/16 40'

Accenture1912201465
Pharmex76141441

Σε ένα παιχνίδι μεταξύ της Accenture και της Pharmex, οι γηπεδούχοι κατάφεραν και απέσπασαν μία άνετη νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 65 – 41.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με άμυνα man, ενώ οι φιλοξενούμενοι με άμυνα ζώνης 2–3. Στο επιθετικό κομμάτι και οι δύο ομάδες μπήκαν με ενέργεια και στις δύο πλευρές του γηπέδου, αλλά με τους γηπεδούχους να δείχνουν μεγαλύτερη συγκέντρωση και να πιέζουν για αιφνιδιασμούς, παίρνοντας προβάδισμα 2 κατοχών με το σκορ να είναι 6–2 στα μισά της περιόδου. Στην συνέχεια το παιχνίδι στο ίδιο τέμπο με τη Pharmex να συνεχίζει να έχει χαμηλά ποσοστά, τους αντιπάλους της να βγάζουν άμυνες, να τρέχουν σε αιφνιδιασμούς παίρνοντας προβάδισμα 10 πόντων με την περίοδο να κλείνει με σκορ 19 – 7.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο το παιχνίδι συνέχισε σε πιο γρήγορο ρυθμό, με τις δύο ομάδες να πιέζουν για αιφνιδιασμούς αλλά η Accenture να έχει καλύτερα πατήματα στον αγωνιστικό χώρο, τους παίκτες της Pharmex να έχουν αρκετά και αβίαστα λάθη και η διαφορά να μένει σε διψήφια επίπεδα με το σκορ στα μισά της περιόδου να είναι 23 – 11. Στην πορεία δεν άλλαξε κάτι στον ρυθμό του αγώνα με την Accenture να ασκεί περιστασιακό full press και το ημίχρονο να κλείνει με σκορ 31 – 13.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες της Pharmex λύθηκαν επιθετικά, βρήκαν ρυθμό και βελτίωσαν ποσοστά τους, έδειξαν μαχητικότητά, έβγαλαν ενέργεια αλλά έδειξαν παράλληλα και σημάδια κόπωσης και οι παίκτες της Accenture συνέχισαν να είναι σοβαροί και συγκεντρωμένοι και να ελέγχουν τον ρυθμό του αγώνα, παίρνοντας τελικά τη νίκη.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Κλεφτογιάννης Α. με 16 (2) και Τοπαλτζίκης Ε. με 12, ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Τσεκέρης Θ. με 11 (1) και Παπικιάν Ρ. με 9 πόντους αντίστοιχα.