01/02/2024 21:30 Shipping League C 23/24 10 40'

Atlantic Bulk Carriers1522191470
MM Marine111071545

Dim. Panagea 6-10, Pallini 153 51, Greece

Στον Αγώνα της 10ης  Αγωνιστικής μεταξύ της Atlantic Bulk Carriers και της MM Marine οι πρώτοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 70-45.

Στο 1ο Δεκάλεπτο οι δύο ομάδες ξεκίνησαν με γρήγορο ρυθμό παράλληλα όμως ήταν πολλοί άστοχοι καθώς φαίνεται από το σκορ στα πρώτα 5 λεπτά (7-5). Στην συνέχεια η πρώτη ομάδα βρήκε τα πατήματά της και είχε κάποια εύστοχα καλάθια αλλά η διαφορά ήταν μικρή (15-11).

Στο 2ο Δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν αρκετά δυναμικά κατάφεραν να βρουν ρυθμό , είχαν ευστοχία και ήταν πολύ συγκεντρωμένοι καθώς κατάφεραν να μεγαλώσουν την διαφορά σε διψήφιο νούμερο (21-15) στα μισά της περιόδου. Στο υπόλοιπο της περιόδου οι φιλοξενούμενοι έκανα προσπάθεια να μειώσουν την διαφορά αλλά δεν τους άφησαν πολλά περιθώρια καθώς ήταν εύστοχοι οι αντίπαλοι τους (37-21).

Στο 3ο Δεκάλεπτο η ομάδα της Atlantic Bulk Carriers εκτόξευσαν ακόμα περισσότερο την διαφορά σε σχέση με την MM Marine που κατάφερε να βάλει μόνο 7 πόντους σε ολόκληρη την περίοδο (56-28).

Στο 4ο Δεκάλεπτο δεν άλλαξαν πολλά οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν λίγο την διαφορά αλλά και πάλι ήταν αρκετή η διαφορά (70-45).

Από τους Γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Τρούπης Βασίλειος (22 πόντους και 6 ριμπάουντ) και ο Λάμπρου Ιωάννης (12 πόντους και 4 ριμπάουντ)  , ενώ από τους φιλοξενούμενους οι Πίππος Νικόλαος (25 πόντους και 7 ριμπάουντ) και ο Χρυσοχόου Γιώργος (9 πόντους και 3 ριμπάουντ).

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στο αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, με τους παίκτες της MM Marine να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος αλλά χωρίς να καταφέρουν σε κανένα σημείο να μειώσουν και να απειλήσουν με ανατροπή και τους παίκτες της Atlantic Bulk Carriers να διατηρούν τον έλεγχο του αγώνα καθώς και μία σταθερή διαφορά ασφαλείας παίρνοντας τελικά και την Νίκη.