03/02/2020 21:30 Super League A 19/20 9 40'

Deloitte812141448
Moore1112141454

Κλειστό Γήπεδο Λεωφόρου Αλεξάνδρας
Leof. Alexandras 160, Athina 115 21, Greece

Για τον Β’ ομίλο της Super League η ομάδα της Deloitte υποδέχθηκε την Moore που συνέχισε νικηφόρα με σκόρ 48-54 και διατηρήθηκε στην πρώτη θέση του ομίλου.

Στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα οι δύο ομάδες έπαιξαν ατομική άμυνα και οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 6-7 στο πρώτο μισό του δεκαλέπτου. Η πρώτη περίοδος έληξε με σκόρ 8-11 με τον Ανδρόνικο να πετυχαίνει 6 πόντους για την Moore.

Στη δεύτερη περίοδο και οι δύο ομάδες είχαν χαμηλή παραγωγικότητα στην επίθεση αλλά οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν τα ήνια του ματς (10-14) στο πρώτο 5λεπτο. Οι γηπεδούχοι όμως, με ένα επιμέρους 10-6 ισοφάρησαν και το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκόρ 20-20.

Στο τρίτο δεκάλεπτο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο και οι ομάδες παρέμειναν ισόπαλες με σκόρ 34-34 ενώ στο 35΄ οι φιλοξενούμενοι πέρασαν μπροστά 41-42. Στο τελευταίο 5λεπτο η Moore με τους Κοντοπυράκη και Ανδρόνικο πήραν το ρόζ φύλλο με τελικό σκόρ 48-54.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Κόμνος με 17, ενώ από τους φιλοξενούμενους ξεχώρισαν οι Κοντοπυράκης που έκανε double double με 17 πόντους & 11 ριμπάουντ και ο Ανδρόνικος με 14 πόντους, αντίστοιχα.

Διαιτητές: Δράκος, Κούτσιος