25/01/2024 20:00 Commercial League B 23/24 9 40'

etraveli group138202061
Intralot519152967

ΟΑΚΑ Βοηθητικό Γήπεδο 1 (Ξιφασκίας)

Μια πολύ σημαντική νίκη πέτυχε η ομάδα της INTRALOT απέναντι στην ομάδα του E-TRAVELI GROUP  στα πλαίσια της ένατης αγωνιστικής της Commercial League B με 61-67. Έτσι με ρεκόρ 3-2 ατενίζει με αισιοδοξία την είσοδο της στην 4άδα στην κατηγορία της. Η ομάδα της E-TRAVELI GROUP πολέμησε με όλες τις δυνάμεις της, έχασε στις λεπτομέρειες και έπεσε στο 3-4.

Το παιχνίδι ήταν δυνατό, με μεγάλη ένταση, πολλά φάουλ, μεγάλη επιθυμία για νίκη και για τις δύο ομάδες, μέσα όμως σε αθλητικά πλαίσια. Η E-TRAVELI GROUP ξεκίνησε πιο συγκεντρωμένα την αναμέτρηση με την INTRALOT να μην μπορεί να βρει επιθετικές λύσεις, όντας ιδιαίτερα άστοχη. Με ένα μεγάλο τρίποντο του Αμαργιανού η E-TRAVELI GROUP πήρε κεφάλι με 8 πόντους στο δεκάλεπτο (13-5).

Με τελείως διαφορετικό πρόσωπο μπήκε η ομάδα του Σουρμελή στο δεύτερο δεκάλεπτο. Με το Χουλιαριόπουλο με το δυναμικό του παιχνίδι να σκοράρει από το ζωγραφιστό και τους Ανδρεάδη και Nikodinovic να πετυχαίνουν 2 τρίποντα κάνανε γρήγορα την ανατροπή στο σκορ για το 21-24 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η E-TRAVELI GROUP μπήκε ξανά δυναμικά και πιο συγκεντρωμένα στην επίθεση, έβαλε μεγάλα σουτ από την περιφέρεια και πήρε εκ νέου το προβάδισμα έστω με διαφορά μίας κατοχής (41-39).

Και πάλι όμως η INTRALOT έβγαλε αντίδραση, παίζοντας πολύ όμορφο μπάσκετ στην τελευταία περίοδο όπου και σκόραρε 28 πόντους με 4 μεγάλα τρίποντα. Η E-TRAVELI GROUP από τη σειρά της πέτυχε και εκείνη 4 τρίποντα, τα 3 μάλιστα σερί στο τέλος του αγώνα στην προσπάθεια της να πάρει και πάλι το προβάδισμα, όμως η εμπειρία και ψυχραιμία των παικτών της INTRALOT της έδωσαν οριστικά τη νίκη.

MVP του αγώνα ο Χουλιαρόπουλος με 26 πόντους και 11 ριμπάουντ,  φορτώνοντας επίσης τους αντιπάλους του με φάουλ, μόνο μελανό σημείο το κακό ποσοστό στις βολές (8/21). Nikodinovic, Ανδρεάδης και Βογιατζής ακολούθησαν. Τσεκούρας, Αμαργιανός και Τσούκας οι καλύτεροι για την E-TRAVELI GROUP.

Τσεκούρας Ευστάθιος (Παίκτης E-traveli group)

Χουλιαρόπουλος Ιωάννης (Παίκτης Intralot)