53 - 66

03/02/2024 19:30 Super League 23/24 10 40'

Frezyderm722111353
Grant Thornton1419191466

Επανήλθε στις νίκες μετά από δύο ήττες και ζευγάρωσε τις φετινές της νίκες επί της ομάδας της FREZYDERM η ομάδα της GRANT THORNTON μετά το 53-66 το απόγευμα του Σαββάτου. Η ομάδα της GRANT THORNTON ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, εκμεταλλεύτηκε τις απουσίες των αντιπάλων της (7 παίκτες και χωρίς τον ηγέτη της Γκοτζη) και με ρεκόρ πλέον 6-2 εδραιώνει τη θέση της στην τετράδα. Η FREZYDERM πολέμησε να πάρει τη νίκη, αλλά η έλλειψη επιλογών δεν της επέτρεψε να είναι ανταγωνιστική μέχρι τέλους.

Με 0-6 ξεκίνησε η ομάδα της GRANT THORNTON  αφήνοντας  χωρίς σκορ για 5 λεπτά τους αντιπάλους της. Με τον Φουρλάρη να κυριαρχεί πήραν από την αρχή το προβάδισμα και δεν το έχασαν ποτέ (7-14 το δεκάλεπτο).

Η FREZYDERM με τον Χαριτόπουλο να πετυχαίνει μεγάλα καλάθια από την περιφέρεια έκανε ένα φανταστικό επιθετικά δεύτερο δεκάλεπτο μειώνοντας το σκορ. Η GRANT THORNTON ήταν και εκείνη καλή στο επιθετικό κομμάτι, πέτυχε με τη σειρά της 3 τρίποντα και έτσι έμεινε μπροστά στο σκορ (29-33).

Η FREZYDERM ξεκίνησε δυνατά, μείωσε στον πόντο (36-37) όμως άρχισε να βγάζει σημάδια κούρασης, με την έμπειρη GRANT THORNTON  να ανεβάζει ταχύτητα, να πιέζει στην άμυνα της και να ανεβάζει τη διαφορά στο +12 (40-52).

Πλέον ο αγώνας είχε κριθεί, η FREZYDERM δεν είχε την απαραίτητη βενζίνη στα ρεζερβουάρ της  για νέα αντεπίθεση με την GRANT THORNTON  να κατακτά την πολύτιμη νίκη.

Φούρλαρης και Δημητρακόπουλος κορυφαίοι των νικητών με 21 πόντους έκαστος. Χαριτόπουλος και Ψαρρός οι καλύτεροι για την FREZYDERM.