Intralot vs outdoorshop.gr

39 - 77

07/03/2020 15:00 Commercial League A 19/20 9 40'

Στον Αγώνα της 9ης Αγωνιστικής για την Commercial League A  μεταξύ της Intralot και της Outdoorshop.gr, οι τελευταίοι πήραν τη νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 39-77.

Στο 1ο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες επέλεξαν άμυνα ζώνης, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο συγκεντρωμένοι και έτρεξαν ένα σερί 0-6 στα πρώτα 4 λεπτά. Στη συνέχεια όμως οι γηπεδούχοι αφυπνίστηκαν και έφεραν το ματς στα ίσα με την πρώτη περίοδο να κλείνει με σκορ 10-10.

Σε ένα παραγωγικό 2ο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες έδιναν τρομερές μάχες, σκοράροντας δύσκολα καλάθια που πρόσφεραν εξαιρετικό θέαμα με το σκορ στο πεντάλεπτο να είναι 19-23. Στη πορεία η Outdoorshop κράτησε αυτή τη μικρή διαφορά ασφαλείας παίζοντας στο ίδιο tempo με το σκορ ημιχρόνου να είναι 26-33.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν την πολύ καλή τους εμφάνιση και ανέβασαν κι άλλο τη διαφορά, πιέζοντας τους αντιπάλους τους, βάλανε αρκετούς πόντους κυρίως από ελεύθερα σουτ μέσης απόστασης με την τρίτη περίοδο να κλείνει με σκορ 38-54.

Στον ίδιο αμείωτο ρυθμό συνεχίστηκε το παιχνίδι με την Outdoorshop που δεν χαλάρωσε ποτέ μέχρι το τέλος να κρατάει με επιτυχία τη διαφορά και την Intralot ανήμπορη να αντιδράσει ο αγώνας έληξε με τελικό σκορ 39-77.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισε Αγγελόπουλος με 7 πόντους, ενώ από τους φιλοξενούμενους πρωταγωνιστής ήταν ο Μουρμούρης με 26 πόντους.

Διαιτητές: Μελισσάρης, Αμπελίδης