08/02/2024 20:00 Commercial League B 23/24 11 40'

Intralot7341327
Vodafone71117742

ΟΑΚΑ Βοηθητικό Γήπεδο 1 (Ξιφασκίας)

Ακάθεκτη προς την κορυφή της Commercial League B συνεχίζει η ομάδα της VODAFONE μετά τη νίκη της με 27-42 επί της ομάδας της INTRALOT. Με ρεκόρ 8-1 δύσκολα θα χάσει την πρώτη θέση. Η INTRALOT δεν κατάφερε να πετύχει τη μεγάλη νίκη, όμως με 4-4 παραμένει στο παιχνίδι της τετράδας.

Το παιχνίδι δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας, με τις άμυνες και την αστοχία να πρωταγωνιστούν. Η VODAFONE ξεκίνησε καλύτερα με 0-6 σερί, με την INTRALOT όμως μέσα από την άμυνα της και ένα τρίποντο του Ντελαλή έφερε τον αγώνα στην ισοπαλία στο δεκάλεπτο στο φτωχό 7-7.

Στα επόμενα δύο δεκάλεπτα η VODAFONE έπαιξε τρομερή άμυνα, έχοντας περισσότερη ενέργεια και ταχύτητα από τους αντιπάλους της, περιορίζοντας τους στους μόλις 7 πόντους (3 & 4 αντίστοιχα). Η επιθετική της συγκομιδή δεν ήταν ανάλογη της κλάσης της, με την άμυνα της INTRALOT φυσικά να κάνει και αυτή καλή δουλειά, όμως με 11 & 17 πόντους πήρε μεγάλες διαφορές για το 14-35 και το +21.

Το παιχνίδι είχε πλέον κριθεί με τις ομάδες να χαίρονται το τελευταίο δεκάλεπτο, το rotation να ανοίγει και για τους δύο και το τελικό 27-42 να έρχεται φυσιολογικά.

Χατζιδάκης, Δημητρόπουλος και Φουφουδάκης οι καλύτεροι για την VODAFONE. Ο Χουλιαρόπουλος για άλλη μια φορά κορυφαίος της INTRALOT.

Αγγελόπουλος Νικόλαος (Παίκτης Intralot)