19/03/2024 19:00 Shipping League 23/24 2 40'

Kyvernitis81320445
Minerva Marine2016221270

Εκπαιδευτήρια Γείτονα Βάρης
Vellas, Koropi 194 00, Greece

Ένα εύκολο απόγευμα είχε η ομάδα της MINERVA MARINE κερδίζοντας για δεύτερη φορά φέτος την ομάδα του KYVERNITI, επιβεβαιώνοντας την ανωτερότητα της με το τελικό 45-70 να μην αφήνει πολλά περιθώρια για αναλύσεις. Η έμπειρη ομάδα της MINERVA MARINE με ρεκόρ 9-3 παρέμεινε σε τροχιά κορυφής, ενώ η ομάδα του KYVERNITI με ρεκόρ 1-4 συνεχίζει το ταξίδι της μαζεύοντας πολύτιμες εμπειρίες στην πρώτη της χρονιά στο πρωτάθλημα.

Το παιχνίδι δε χωρά πολύ κριτική καθώς από το πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα της MINERVA MARINE  κυριάρχησε στο παρκέ σε άμυνα και επίθεση, έχοντας καλύτερη κυκλοφορία και αυτοματισμούς από τη φιλότιμη αντίπαλο της (8-20 και 21-36 το ημίχρονο). Η ομάδα του KYVERNITI δεν εγκατέλειψε ποτέ να μάχεται, είχε πολλές καλές στιγμές, ένα τρίτο δεκάλεπτο όπου σκόραρε 20 πόντους δείχνοντας επιθετικές αρετές, όμως ήταν πολύ δύσκολο να διεκδικήσει τη νίκη μέχρι το τέλος, απέναντι σε μία τόσο έμπειρη ομάδα.

Ταμπιβίζα, Ορφανίδης και Γεωργαντάς οι καλύτεροι των νικητών, Πλακομιχελάκης και Λώλος ακολούθησαν. Μπασίας και Δελλατόλας  καλύτεροι για το KYVERNITI.