81 - 34

01/03/2024 20:30 Shipping League 23/24 14 40'

Minerva Marine2619142281
V Group94111034

Εύκολη νίκη πέτυχε η ομάδα της MINERVA MARINE επί της ομάδας της V-GROUP με το τελικό 81-34 να μην αφήνει πολλά περιθώρια για αναλύσεις. Η MINERVA MARINE με ρεκόρ 8-3 βρίσκεται στο κυνήγι της τετράδας με τη V-GROUP να ψάχνει την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα.

Η διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων ήταν μεγάλη με την MINERVA MARINE να παίρνει τα κεφάλι στο σκορ από τα πρώτα λεπτά του αγώνα (11-2) και τη διαφορά να φτάνει στο +17 από το πρώτο δεκάλεπτο. Η V-GROUP παρά τις φιλότιμες προσπάθειες των μόλις 6 παικτών της δεν μπορούσε να ακολουθήσει στην άμυνα της τους αντιπάλους της με τη διαφορά συνεχώς να μεγαλώνει. Έτσι η MINERVA MARINΕ πήρε μια εύκολη νίκη με όλους τους παίκτες της να χρίζονται σκόρερ και να χαίρονται τον αγώνα.

Κορυφαίος για τους νικητές ο Ταμπιβίζας με 27 πόντους, ακολούθησαν σε απόδοση οι Δουφεξής και Γεωργαντάς. Μιχελάκης και Ιορδανόπουλος καλύτεροι για τη V-GROUP.

Ταμπιζίβας Παναγιώτης (Παίκτης Minerva Marine)