14/05/2019 19:45 Play Off Minor Super League 18/19 40'

Motor Oil191321547
FlexFin1517101456

Κλειστό Γυμναστήριο Πεντέλης
Pallini 153 49, Greece

Στον Αγώνα των Playoff μεταξύ της MOTOR OIL και της FlexFin Ltd, οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 47 – 56.

Στο 1ο Δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες ξεκίνησαν με άμυνες man, ενώ στο επιθετικό κομμάτι και οι δύο επέλεξαν αργό τέμπο και μεγάλες επιθέσεις, με τα ποσοστά όμως να μην είναι καλά, οι δύο ομάδες έμειναν κοντά και το σκορ ήταν 6 – 4 στα μισά της περιόδου. Στην συνέχεια της περιόδου ίδιος ρυθμός, αλλά οι παίκτες λύθηκαν επιθετικά, η επιθετική παραγωγή ανέβηκε θεαματικά και η περίοδος έκλεισε με σκορ 19 – 15.

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στον ρυθμό και αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, οι οποίες συνέχισαν να παίζουν καθαρό, οργανωμένο και ανταγωνιστκό μπάσκετ, οι άμυνες παρέμειναν καθαρές, με τους δύο αντιπάλους να μένουν κοντά και να εναλλάσονται στο προβάδισμα, με το ημίχρονο να κλείνει με σκορ 32 – 32 και η 3η περίοδος με σκορ 34 – 49. Στο τελευταίο Δεκάλεπτο παρόλα αυτά οι άμυνες άρχισαν να δυναμώνουν και να γίνονται πιο physical, η MOTOR OIL άρχισε να παρουσιάζει εμφανή σημάδια κόπωσης και η.FlexFin κατάφερε στις λεπτομέρειες να διατηρήσει ένα σταθερό προβάδισμα 2+ κατοχών έως το τέλος παίρνοντας τελικά την Νίκη.

Διαιτητές: Ουσταμπασίδης, Ρηγόπουλος