51 - 73

11/04/2019 21:10 Super League B 18/19 12 40'

Motor Oil1312101651
Frezyderm1223182073

Στον Αγώνα της 12ης Αγωνιστικής μεταξύ της MOTOR OIL και της FREZYDERM, οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 51 – 73.

Στο 1ο Δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με άμυνα man, ενώ οι φιλοξενούμενοι με άμυνα ζώνης 2 – 3. Στο επιθετικό κομμάτι και οι δύο ομάδες επέλεξαν γρήγορες επιθέσεις αλλά με πολύ βιαστικές τελικές επιλογές, τα ποσοστά και η παραγωγή ήταν πολύ χαμηλά και το σκορ 4 – 4 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια της περιόδου παρόλα αυτά οι παίκτες και από τις δϋο πλευρές βρήκαν πατήματα και συγκέντρωση, ο Γκοτζής Ν. είχε 3 assist, από την MOTOR OIL ξεχώρισε ο Λογοθέτης Α. και η περίοδος έκλεισε με σκορ 13 – 12.

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στον ρυθμό και αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, οι οποίες συνέχισαν να παίζουν καθαρό, ελεύθερο και ανταγωνιστικό μπάσκετ, με τους παίκτες της MOTOR OIL να δείχνουν διάθεση και μαχητικότητα έως το τέλος αλλά παράλληλα δεν κατάφεραν να κοντρολλάρουν τον ρυθμό του αγώνα και να κερδίσουν το επιμέρους σκορ καμμίας περιόδου και τους παίκτες της FREZYDERM με σαφώς καλύτερο επιθετικό προσανατολισμό και πιο πολυπρώσοπη επίθεση να παίρνουν από την 2η περίοδο προβάδισμα 10 πόντων και διατηρώντας έως το τέλος τον έλεγχο του αγώνα καθώς και μία διαφορά ασφαλείας πήραν τελικά την Νίκη.

Διαιτητές: Αντωνόπουλος, Γκυραζιώτης