99 - 51

28/11/2023 22:00 Elite League 23/24 5 40'

Motor Oil2620252899
Suits121516851

Στον αγώνα της 5ης Αγωνιστικής μεταξύ της Motor Oil και της Suits, οι γηπεδούχοι κατάφεραν και απέσπασαν μια άνετη νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 99-51.

Οι δύο ομάδες επέλεξαν να ξεκινήσουν τον αγώνα με άμυνες man to man, και βρίσκονταν κοντά στο σκορ στα πρώτο 5 λεπτα (8-6). Στην συνέχεια όμως οι γηπεδούχοι πάτησαν γκάζι, και με εύστοχα τρίποντα προηγήθηκαν με διαφορά 14 πόντων (26-12).

Στο 2ο Δεκάλεπτο το status του αγώνα παρέμενε ίδιο, με την ομάδα της Motor Oil να πιέζει σε όλο το γήπεδο, και την Suits να ξεμένει απο δυνάμεις, βρίσκοντας τους πρώτους να προηγούνται με σκορ ημιχρόνου 46-27.

Στο 3ο Δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να απαντήσουν, δείχνοντας μαχητικότητα και διάθεση, αλλά οι γηπεδούχοι με πρωταγωνιστές τους Μπούτας Α. (triple-double) και Πολυχρονόπουλο Ι. είχαν και πάλι την απάντηση. Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στο αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 99-51.