54 - 70

14/11/2023 22:00 Super League 23/24 2 40'

Novibet912211254
Deloitte1320162170

Στον Αγώνα της 2ης Αγωνιστικής μεταξύ της Novibet και της Deloitte οι τελευταίοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 54-70

Στο 1ο Δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες ξεκίνησαν με άμυνες man to man ενώ επιθετικά επέλεξαν γρήγορες επιθέσεις αλλά με βιαστικές τελικές επιλογές, τα ποσοστά ήταν χαμηλά και το σκορ 3-4 στα πρώτα 5 λεπτά. Στην συνέχεια οι παίκτες ζεστάθηκαν, οι δύο ομάδες εναλλάχθηκαν στο προβάδισμα με την Deloitte όμως να γυρίζει σε άμυνα ζώνης και η περίοδος έκλεισε με σκορ 9-13.

Στο 2ο Δεκάλεπτο το τέμπο του αγώνα σταδιακά έπεσε, οι παίκτες και από τις δύο πλευρές επέλεξαν οργανωμένες επιθέσεις, γύρισαν την μπάλα και είχαν ωραίες φάσεις αλλά με την Deloitte να διατηρεί το προβάδισμα και το σκορ ήταν 16-21 στα μισά της περιόδου. Στο υπόλοιπο της περιόδου η ομάδα της Novibet κόλλησε επιθετικά και είδε τους αντιπάλους της να κάνουν ένα run 0-6, να παίρνουν διψήφια διαφορά και το ημίχρονο να κλείνει με σκορ 21-33.

Στο υπόλοιπο του αγώνα δεν άλλαξε κάτι στο αγωνιστικό πρόσωπο των δύο ομάδων, με τους παίκτες της Novibet να συνεχίζουν να δείχνουν μαχητικότητα και διάθεση έως το τέλος κερδίζοντας το επιμέρους σκορ της 3ης περιόδου αλλά παραλληλα δεν κατάφεραν σε κανένα σημείο να μειώσουν και να απειλήσουν με ανατροπή και τους παίκτες της Deloitte να διατηρούν τον έλεγχο του αγώνα καθώς και μια διαφορά ασφαλείας έως το τέλος με αποτέλεσμα να φύγουν με το ροζ φύλλο αγώνα.