72 - 34

20/11/2021 15:30 Commercial League B 21/22 6 40'

OTE Cosmote 21521171972
Bureau Veritas8781134

Στον Αγώνα μεταξύ της  OTE COSMOTE 2 και της BUREAU VERITAS οι πρώτοι κατάφεραν και απέσπασαν την νίκη με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 72 – 34.

Από το πρώτο δεκάλεπτο του παιχνιδιού και οι δύο ομάδες μπήκαν δυναμικά πιέζοντας αμυντικά σε όλο το γήπεδο με άμυνα man to man. Οι γηπεδούχοι επέλεξαν να πάνε σε οργανωμένες επιθέσεις και όποτε είχαν την ευκαιρία να τρέξουν σε αιφνιδιασμούς. Από την άλλη πλευρά οι φιλοξενούμενοι δεν δικαιώθηκαν για τις επιθετικές επιλογές καθώς πολλές από αυτές κατέληξαν σε λάθη διαμορφώνοντας το σκορ για την πρώτη περίοδο σε 15 – 8.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο του παιχνιδιού το γρήγορο τέμπο και η πίεση του πρώτου δεκαλέπτου συνεχίσει να υπάρχει. Οι άμυνες ήταν σκληρές και οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να περιορίσουν τους αντιπάλους τους κρατώντας τους για αυτή την περίοδο χαμηλά στο σκορ. Επιθετικά ωστόσο δεν κατάφεραν να βρουν ούτε αυτή την περίοδο  λύσεις ολοκληρώνοντας το ημίχρονο με τελικό σκορ 36 – 15

Στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα δεν άλλαξε πολύ η εικόνα των δύο ομάδων. Από την πλευρά τους οι γηπεδούχοι παίζοντας γρήγορο μπάσκετ κατάφεραν κατάφεραν να πάρουν από πολύ νωρίς μία αρκετά μεγάλη διαφορά ασφαλείας. Οι φιλοξενούμενοι σαφώς δε βρισκόντουσαν στην καλύτερη μέρα τους ωστόσο δεν παράτησαν το παιχνίδι σε καμία περίπτωση αφού μέχρι τέλους έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό προσπαθώντας να μειώσουν την διαφορά. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε σε 72 – 34.

Διαιτητές: Σπυρόπουλος, Σελήνας