21/11/2019 19:00 Commercial League B 19/20 3 40'

OTE Cosmote 2111971855
Kaizen Gaming 28871337

Γήπεδο Ψυχικού
Κοντολέοντος 20, ΤΚ 154 52, Ψυχικό, Δήμος Φιλοθέης - Ψυχικού

Για την τρίτη αγωνιστική του Α’ ομίλου της Commercial League B η ομάδα της OTE Cosmote 2 υποδέχθηκε την ομάδα της Stoiximan 2. Οι γηπεδούχοι,πήραν την τρίτη νίκη τους στο πρωταθλημα με σκόρ 55-37 και διατηρήθηκαν στην κορυφή της βαθμολογίας.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι ομάδες έπαιξαν άμυνα man to man και προσπάθησαν να πάνε σε οργανωμένες επιθέσεις. Οι γηπεδούχοι με τους Λεμονιά και Δακουτρό να μοιράζονται τις επιθέσεις ήταν πιο παραγωγικοί αλλά το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο και η περίοδος έληξε με σκόρ 11-8. Οι φιλοξενούμενοι πήραν σκόρ κυρίως από τον Κόντο.

Στην δεύτερη περίοδο με πλουραλισμό στην επίθεση η OTE Cosmote 2 κατάφερε να πετύχει 19 πόντους ενώ οι φιλοξενούμενοι δυσκολεύτηκαν στο σκοράρισμα και η διαφορά έγινε διψήφια. Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκόρ 30-16.

Το τρίτοδεκάλεπτο ήταν κακό και για τις δύο ομάδες. Οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να εκμεταλλευτούν την μικρή παραγωγικότητα των αντιπάλων τους για να πλησιάσουν στο σκόρ και η περίοδος ολοκληρώθηκε με σκόρ 37-23.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι ξαναβρήκαν τα πατήματα τους ο ρυθμός ανέβηκε και πετυχαίνοντας 18 πόντους με 3 τρίποντα έστειλαν τη διαφορά στα ύψη. Η αναμέτρηση ολοκληρώθηκε με τελικό σκόρ 55-37.

Από τους Γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Δακουτρός με 18 (2) και Βιδάλης με 15, ενώ από τους φιλοξενούμενους ο Κόντος με 13 (2) πόντους αντίστοιχα.

Διαιτητές: Στρέμπας, Μαρτινάκος