60 - 39

08/03/2020 14:10 Commercial League A 19/20 12 0'

Techpassion1317121860
Calin Group51017739

Για τον Α’ όμιλο της Commercial League A η ομάδα της ΤΕΚΠΑΣΙΟΝ υποδέχθηκε την ομάδα της Calin Group και πήρε μια ευρεία νίκη με σκόρ 60-39.

Οι δύο ομάδες έπαιξαν άμυνα ζώνης και ξεκίνησαν νευρικά. Στο πρώτο μισό οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 5-3 και η πρώτη περίοδος ολοκληρώθηκε με σκόρ 13-5 ενώ και στη συνέχεια οι γηπεδούχοι που βελτίωσαν την απόδοσή τους έκαναν την διαφορά διψήφια. Το πρώτο ημίχρονο έληξε με σκόρ 30-15.

Στην τρίτη περίοδο οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν δυνατά και με ένα επιμέρους 12-17 μείωσαν την διαφορά και το δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκόρ 42-32.

Στην τελευταία περίοδο οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασισμένοι να μην αφήσουν κανένα περιθώριο στους φιλοξενούμενους και με ένα 18-7 πήραν το ρόζ φύλλο με σκόρ 60-39 ανεβάζοντας τη διαφορά.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Κουτρουμάνος με 13 (1), Χιται με 14 και Βρυώνης με 12 ενώ από τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε ο Καραθανάσης με 14 πόντους, αντίστοιχα.

Διαιτητές: Καλογερόπουλος, Παπαχρήστου